Kedden még 26 fokos, napos idő várható, csapadék nélkül. Csütörtökön azonban egy hidegfront érkezik, ami elszórtan záporokat és zivatarokat hoz magával.
Kedden sok napsütésre számíthatunk, délután ugyan kissé megnövekedhet a felhőzet, de esni nem fog – írja az Időkép. Többfelé élénk, helyenként erős lesz az északnyugati szél.
a főváros térségében.
helyenként futó záporok is kialakulhatnak, de jelentős mennyiségű csapadék sehol sem várható. A friss reggelt követően délutánra 23 és 28 fok közé melegszik a levegő.
Élénk, erős lesz a nyugati, majd északnyugatira forduló szél. A csúcshőmérséklet 22 és 30 fok között alakul, a nyugati, északnyugati tájakon alacsonyabb értékeket mérhetnek.
A hét eleji kellemes időt egy hétvégi hidegfront alapozta meg, amely véget vetett a korábbi kánikulának, és országszerte érezhető lehűlést hozott. A front mögött beáramló frissebb levegőnek köszönhetően a hétfői és keddi napokat 30 fok alatti maximumok és hűvösebb hajnalok jellemezték.
A hétvégi frontátvonulás azonban nem volt eseménytelen, a meteorológiai szolgálat több megyére is riasztást adott ki a heves zivatarok veszélye miatt, a viharos szél pedig több helyen is problémát okozott.
A korábbi események – köztük a felhőszakadás és a jégeső – jelzik, hogy a frontokhoz továbbra is társulhatnak intenzívebb időjárási jelenségek, így a csütörtökre jelzett zivatarok ismét hozhatnak lokálisan hevesebb eseményeket.






