Celeb / Híresség

Először beszél a gázolásról Gáspár Zsolti: ott halt meg a kezemben – Göncz Árpád megbocsátott neki, az áldozat családja nem

Ismerőst ütött el, de nem került börtönbe, mert elnöki kegyelmet kapott.

 

 

 




 

Nógrádmegyer — Megrázó vallomás: több mint huszonöt év után megtörte a csendet Gáspár Zsolt (45), aki élete egyik legfájdalmasabb időszakáról vallott. A műsorvezető még 1995 szeptemberében okozott halálos balesetet, amikor az autójával elgázolt egy helybéli idős embert. Zsolti máig nem tudta feldolgozni a tragédiát, amely akkora port kavart, hogy a megyei hírlap is címlapon hozta a halálos baleset hírét. A TV2-n sikerrel futott Farm VIP egyik házigazdája eddig nem beszélt a szörnyű haláleset körülményeiről, ám a Life TV-n péntek este adásba kerülő Összezárva Hajdú Péterrel című műsorban kiöntötte a lelkét.

– Talán még sosem beszéltem erről… Volt egy nagy balesetem, elütöttem egy bácsit, aki meghalt sajnos. Én voltam a hibás, el is ítéltek érte – formálta nehézkesen, megtörten a szavakat Gáspár Zsolti a műsor felvételén.

Zsolti először Hajdú Péternek mesélt a baleset körülményeiről / Fotó: Life TV
Zsolti először Hajdú Péternek mesélt a baleset körülményeiről / Fotó: Life TV

– Megmondom őszintén, egy kicsit gyorsan mentem az autóval, aztán jött az öreg a biciklivel, és vagy elkanyarodott, vagy nem is tudom, mi történt, volt egy kis filmszakadás, és pont elkaptam a Béla bácsit. Ismertem őt, a nagyapám barátja volt, együtt dolgoztak. Ott halt meg a kezeimben, ez nagy tragédia, a mai napig kísért – vallotta Zsolti arról a pillanatról, amelyet legszívesebben kitörölne az életéből.

Béla bácsi
Béla bácsi

A tévést a bíróság egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélte, ám a kilencvenes évek végén a család kegyelmi kérvényt nyújtott be, amelyet az akkori köztársasági elnök, Göncz Árpád (†93) meg is adott – így az ifjabbik Gáspár fivérnek, Győzike öccsének nem kellett börtönbe vonulnia.

– Beadtunk egy papírt, hogy akkor született meg a kislányom, az addigi tevékenységemet is leírtuk, ahogy azt is, hogy fiatal vagyok, eddig rosszat nem tettem, nem ittam, nem drogoztam. Akkor is, amikor a baleset történt, teljesen józan voltam – mesélte Hajdú Péternek (45) Zsolti, akit annyira megviselt a baleset, hogy két évig nem is tudott hazamenni Nógrádmegyerre, egy unokatestvérénél húzta meg magát.

Ehhez persze az is hozzájárulhatott, hogy a baleset után nem ő volt a legnépszerűbb ember a környéken, és sokakat az is felháborított, hogy a halálos gázolás után nem kellett börtönbe vonulnia. Zsolti ettől függetlenül máig nem tudta feldolgozni a tragédiát, gyakran eszébe jutnak a történtek és újra lejátssza a fejében az eseményeket.

– Hajnalban felkelek és újra látom a balesetet. Nem tudom kitörölni, magamban még mindig nincs letisztázva ez az egész. A férfi családja a mai napig nem bocsátott meg, pedig bocsánatot kértem, adtam nekik kártérítést is. Tudom, sokat nem értek vele, de a lelkemnek jobb volt. Most annyit tudok segíteni az özvegynek, hogy minden héten eljuttatok neki egy csomagot – magyarázta Zsolti.

5000 forint a szabadság ára

A kegyelmi kérelmek illetéke 5000 forint, a köztársasági elnök határozatával szemben pedig jogorvoslatnak, felülvizsgálatnak nincs helye, tehát a döntés végleges. Göncz Árpád 1990 és 2000 közt töltötte be a köztársasági elnöki posztot, ezalatt 1245 esetben élt méltányossággal. Többek közt az ő döntésének köszönheti szabadságát az 1984-ben minősített gyilkosságért élethosszig tartó büntetésre ítélt Sz. Zoltán, valamint az 1997-ben hűtlen kezeléssel és a számviteli fegyelem megsértésével vádolt politikus, Farkas Flórián is.

 

 

 

 

 

forrás: blikk.hu



VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?