Belföld, Hírek

Németh Balázs vezetésével vonult az EU migrációs paktuma ellen tüntető tömeg Budapesten – Videók

Péntek délután tüntetés zajlott Budapest utcáin az EU migrációs paktuma ellen. A demonstrálók a Kodály köröndről indultak, majd a Kossuth térre vonultak, miközben kifejezték a nemtetszésüket az intézkedéssel kapcsolatban.

 

Németh Balázs fideszes ellenzéki képviselő a közösségi oldalán számolt be a tüntetésről. Szerinte a résztvevők az aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy „tömegével bevándorlók árasszák el Magyarországot”. Egy videóban elmesélte, hogy beszélt egy olyan nővel, aki Olaszországból költözött haza, mert ott szerinte már nem biztonságos, és azt szeretné, hogy Magyarország ilyen maradjon.

 

 

Később újabb videót osztott meg, amelyben arról számolt be, hogy több ezres a békés tömeg. Ugyanakkor elmondta, hogy a helyszínen egyvalaki megpróbálta hergelni a résztvevőket. Németh szerint a tüntetést fiatalok szervezték, akik tisztában vannak azzal, hogy Nyugat-Európában a tömeges bevándorlás miként változtatta meg a nagyvárosok életét.

A tüntetőket vezető Németh Balázs fideszes ellenzéki politikus / Fotó: Németh Balázs Facebook-oldala

A tüntetőket vezető Németh Balázs fideszes ellenzéki politikus / Fotó: Németh Balázs Facebook-oldala

Az esemény nemcsak az utcán zajlott, hanem Magyar Péter miniszterelnök figyelmét is felkeltette. A politikus egy erkélyről figyelte a tüntetést, miközben a demonstrálók kezdték skandálni a „Mocskos Tisza” rigmust. Valaki hazaárulónak nevezve a kormányfőt, és éles kritikákat fogalmazott meg vele szemben. Egy másik szögből Bohár Dániel megafonos influenszer is rögzítette az eseményeket, ahol látható, ahogy Magyar Péter zászlót lenget, amire a tömeg füttyel és káromkodásokkal reagál – írja az Index.

Az erkélyen történt eseményeket a miniszterelnök sem hagyta szó nélkül. „Ennyi maradt az egykori, többmilliós polgári oldalból: Bede Zsolt, Németh Balázs és Toroczkai László nagykoalíció ezer fős >>tömeggel<<. Felhergelt, artikulálatlanul kiabáló, kivégzéssel fenyegetőző polgártársak óriási kereszttel és magyar zászlóval tüntettek a magyaroknak járó 6 ezer milliárd forintos uniós forrás ellen…” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.

A gyorsan közzétett felvételben látható, hogy a demonstrálók dühösen reagáltak – a középső ujjukat mutogatva és kiabálva fejezték ki nemtetszésüket –, miközben Magyar Péter szív alakú kézmozdulattal válaszolt nekik.

Az EU migrációs paktuma június 12-én lép hatályba, és alapvetően a bevándorlás szigorítását célozza: nehezíti az EU-ba való bejutást, gyorsítja a deportálásokat, és bevezet egy egységes nyilvántartási rendszert. A szolidaritási mechanizmus keretében Magyarországnak maximum 350 embert kellene átvennie 2026-ban, de a Tisza-kormány ezt nem tervezi, inkább technikai segítséget ajánl fel – írja a Válasz Online.

forrás



VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?