Vannak olyan fotók, amikre ránézünk, és a fejünket vakarva próbáljuk megérteni, hogy mi is látható rajtuk pontosan. Néha becsapósak, hiszen szemlátomást úgy tűnhet, hogy semmi érdekeset sem látunk, aztán elolvassuk a képekhez mellékelt leírást, és rájövünk, hogy nem is tévedhettünk volna ennél nagyobbat. A történelmi fotók esetében hatványozottan is igaz ez a megállapítás, ennek bizonyításaképpen pedig most 20 hihetetlenül izgalmas fotót gyűjtöttünk össze, melyeket csak akkor érthetünk meg igazán, ha elolvassuk a hozzájuk mellékelt leírást.
1.
Egy hamis város a Boeing harci repülőgépgyár tetején – 1944, USA. Erre az álcára azért volt szükség, mivel a háborúban elsősorban a hadiiparhoz köthető gyárakat bombázták, hogy megbénítsák az ellenséget.
2.
Roy Cleveland Sullivan a Shenandoah Nemzeti Park őre arról híres, hogy 1942 és 1977 között hétszer is villámcsapás érte, de mindegyiket túlélte.
3.
Ann Hodges az egyetlen ismert személy, akit meteorit sebzett meg.
4.
Anna Haining Bates négy éves korában 150 cm magas volt, 18 éves korára pedig 2 méter 42 centiméter – ezzel a valaha élt legmagasabb nő volt.
5.
A 19 éves David Isom körbesétált a fehér embereknek készített medence körül, ezért nem sokkal később bezárták az uszodát. Florida, 1958. június.
6.
Hamis fejeket készítő nők, akik így segítettek a katonáknak lefülelni a rájuk vadászó mesterlövészeket az első világháborúban.
7.
Német katonai sisakokból gyártott edények – Dánia, 1945.
8.
Hálókabin egy Boeing 377 Stratocruiser-en. 1952, USA.
9.
A Haus-Rucker-Co osztrák építész cég projektje, melyet a 70-es évek szimbólumai ihlettek.
10.
Az 51 éves Jesús Sos Blanco őrnagy kubai tárgyalása vonzotta a legtöbb látogatót. A férfit 108 gyilkossággal vádolták, meghallgatása 12,5 órán át tartott és 17 ezer ember gyűlt össze miatta. A férfit végül kivégezték.
11.
Családi kerékpár, az egész család örömére. Az anyukának oldalt, varrógéppel … 1939.
12.
Golyóálló mellény tesztelés 1923-ban, az Egyesült Államokban.
13.
Tiltakozás a miniszoknyák elfogadásáért – London, 1966.
14.
A “Halálfej” gyűrű, amit Himmler alapított 1934. április 10 -én, nem volt igazi állami kitüntetés, csak egy személyes ajándék. Ennek ellenére a legmagasabb kitüntetésnek tartották az SS-ben, amit a személyes teljesítményért, a szolgálat iránti elkötelezettségért és a Führer iránti hűségért ítéltek oda.
15.
Nukleáris robbanás modellje a „Kaukázus 2020” orosz hadgyakorlatokon.
16.
1952-ben népszerű volt az USA-ban a “bugyi-támadás”. Ilyenkor a férfi diákok megrohamozták a női kollégiumokat, hogy fehérnemű trófeákat, bugyikat és melltartókat szerezzenek maguknak. Ez a kép is egy ilyen roham után készült.
17.
Temetőben elrejtett gabonát kiásó ukrán férfiak a 30-as években.
18.
Ez a szentpétervári népi gyógyító épp meddőséget kezel – 1992.
19.
Egy lány megcsókolja a Lengyel Egyesült Munkáspárt Központi Bizottságának főtitkárát, Władysław Gomułkát – Lengyelország, 1966.