Az emberek annyi trükköt és praktikát találtak ki, illetve olyan sok érdekes fizikai törvény és jelenség létezik, hogy időnként még a lehetetlennek vélt dolgok is valósággá válnak a segítségükkel. Nem árt, ha mi is ismerjük ezeket a „csalásokat”, elvégre segítenek megkönnyíteni és kényelmesebbé tenni a mindennapi életünket, illetve színesebbé tenni a szürke hétköznapokat.
- Egy kötél minden további szerszám nélkül vágható. Egyszerűen csak fogd meg a kötelet, ahol el akarod vágni és húzd előre-hátra a kötél valamelyik részén. A kötél oda-vissza súrlódó része így könnyedén elszakad. Ez a trükk hasznos lehet még egyszer a szabadban.
- Ha zivatar idején a szabadban tartózkodsz, és a hajad elkezd égnek állni, akkor azonnal keress menedéket.
- Egy karóra iránytűként is használható. Fordítsd az óramutatót a nap felé, a közte és a 12-es szám között képzeletbeli felező pedig megmutatja, hogy merre van dél. Ez a módszer csak az északi féltekén működik, és időzónától függően kissé pontatlan lehet.
- Egy terjedelmes dokumentum nyomtatásakor módosítsd a szöveg színét feketéről kissé szürkébbre. Ez csekély hatással lesz az olvashatóságra, viszont jelentős mértékben csökkenti a tintafogyasztást és növeli a nyomtatási sebességet.
- Néha az LCD-monitoron lévő karcolások egyszerűen egy radírral történő dörzsöléssel eltávolíthatók.
- Ha szeretnéd jobban megjegyezni a számítógépen gépelt információkat, használj különböző betűtípusokat a szöveg különböző részein.
- Több tucat, ha nem több 100 módszer létezik a tűzgyújtásra gyufa nélkül. Lépj fel a YouTube-ra és keress rá a “100 Ways to Fire A Without A Match” címre. Itt a videókból vagy ezen az oldalon keresztül megtanulhatsz jó pár olyan trükköt, ami akár életmentő is lehet egy kiszolgáltatott helyzetben.
- Ha a gyógyszert naponta kétszer kell bevenni, akkor az esti bevétel után fordítsd fejjel lefelé a dobozt, majd a reggeli adag bevétele után fordítsd vissza. Ha háromszor kell bevenni, akkor mozgasd a csomagolást az asztalon vagy polcon: reggel balra, délben középre és este jobbra. Így biztos nem fogod elfelejteni, hogy bevetted-e már a gyógyszered.
- Ha első benyomást szeretnél kapni a beszélgetőpartnered önzőségének mértékéről, akkor kérd meg őt, hogy rajzoljon egy képzeletbeli 3-as számot a homlokára. Ha a saját szemszögéből rajzolja, akkor az illető elég önző. Ha úgy rajzolja, hogy kényelmesen el tudod olvasni, az azt jelenti, hogy az illető empatikus.
- A víz gyorsabb lefagyasztása érdekében először fel kell melegíteni. A forró víz ugyanis meglepő módon gyorsabban megfagy, mint a szobahőmérsékletű. Ezt a paradoxont 1969-ben fedezték fel és “Mpemba-paradoxon”-nak hívják.
- A kő-papír-olló játékban először mindig papírt válassz. A legtöbb ember először a követ mutatja, mivel ez az a forma, amit a legkönnyebb létrehozni.
- Annak érdekében, hogy ne ütközz bele az utcán vagy folyosón veled szemben érkező személyekbe, erőteljesen nézz abba az irányba, amerről próbálod majd kikerülni őt. Ezzel elkerülhetetlen az a kellemetlen helyzet, amikor mindketten többször is ugyanabba az irányba lépkedve próbáljátok kikerülni egymást.
- Annak érdekében, hogy ne sírd el magad egy olyan helyzetben, amikor ez nem lenne szabad, akkor egyszerűen dörzsöld a nyelved a szájpadlásodhoz. Ez megzavarja az agyadat és megakadályoz abban, hogy sírva fakadj.
- Amikor bocsánatot kérsz valamiért, ne használd a “de” szót: ettől ugyanis a bocsánatkérés kifogásnak és őszintétlennek fog tűnni. Például ahelyett, hogy azt mondanád: “Elnézést, hogy túl sok pénzt költöttünk, de az utazás nagyon drága volt”, mondd azt, hogy: “Sajnálom, hogy túlköltekeztünk. Az utazás drága volt.”
- Egy iglu belsejében akár tüzet is rakhatsz. A belső jégréteg ugyan megolvadhat kicsit, de a külső réteg és a kinti hideg megakadályozza, hogy a szerkezet elolvadjon.
- Ha fejhallgatót vagy hangszórót vásárolsz, a legjobb, ha a Queen’s – Bohemian Rhapsody című számával teszteled le. Ennek a számnak ugyanis nagyon széles a magas és alacsony hangfrekvencia tartománya, valamint sokféle hangszer és ének hallható benne, így nagyobb eséllyel beszed majd észre a hangszóró erősségeit és gyengeségeit.
- Ha ellenőrizni szeretnéd, hogy a TV távirányítód működik-e, egyszerűen tartsd a telefonod kamerájához. Amikor megnyomod valamelyik gombot, a kis lámpának az elején olyan infravörös fényt kell kibocsátania, ami a szabad szemnek láthatatlan, de egy digitális kamerán keresztül láthatóvá válik. Ha a lámpa nem villan fel, ideje cserélni az elemeket.
Bónusz
- Ha fel szeretnéd dobni valamivel az önéletrajzodat, írd bele, hogy 2006-ban téged választott az év emberének a Time magazin. Ez nem hazugság: 2006-ban ugyanis a Time magazin minden olvasóját választotta az év emberének.
Te milyen hasonló trükköket ismersz és használsz a mindennapokban?