Orbán Viktor miniszterelnök írta alá azt a kormányhatározatot, mely pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben, és arról szól, hogy milyen feltételekkel fogadja el Magyarország a helyreállítási alapból járó pénzeket. Amelyeket, tegyük hozzá, egyelőre oda sem akarnak adni, mivel az uniós döntéshozóknak gondjuk van a magyar demokráciával.
A határozat szerint az Európai Bizottság a nemzeti hatáskörbe tartozó jogalkotással kapcsolatos politikai ellenvéleménye miatt késlelteti a magyar helyreállítási terv elfogadását. Ezért a kormányhatározat három feltételt szab arra vonatkozóan, hogy mikor fogadhatja el Magyarország az uniós pénzt. Ez egyben azt is jelenti, hogy a kormány nem szándékozik változtatni álláspontján a pedofiltörvényben foglalt, gyermekvédelemmel kapcsolatos, és többek által homofóbnak mondott passzusok kapcsán.
A fetételek:
- Az Európai Bizottság nem támaszthat olyan feltételeket Magyarországgal szemben, amelyet más országokkal szemben sem támaszt, azaz nem alkalmaz kettős mércét.
- Az uniós döntéshozók tartsák tiszteletben az Európai Unió Alapjogi Chartájának 14. cikkét, melyben az áll, hogy tiszteletben kell tartani a szülők azon jogát, hogy gyermekeik számára vallási, világnézeti vagy pedagógiai meggyőződésüknek megfelelő nevelést biztosítsanak. tartásk tiszteletben az ennek megfelelő nemzeti törvényeket is.
- Az uniós döntéshozók tartsák tiszteletben a nemek közötti megkülönböztetés fogalmát és alkalmazzák azt az alapjogi chartában található eredeti, biológiai értelmezése szerint.
A kormány arról is határozott, hogy addig is, amíg nincs uniós döntés hazánk helyreállítási tervének elfogadásáról, attól függetlenül a miniszterek kezdjék el annak megvalósítását azonnali hatállyal. A pénzügyminiszter hozza létre a helyreállítási alapot, és intézkedjen arról, hogy pénz is legyen benne.
forrás: blikk.hu