Úgy érti, bármelyiket… Arról is beszélt, hogy hétvégére várják a WHO döntését, hogy felveszik-e a Sinopharmot a sürgősségi felhasználásra alkalmasnak ítélt oltóanyagok listájára.
Müller Cecília szerint csupán „a rendelkezésre álló szakirodalmi adatokat foglalta össze” a WHO jelentése, amely szerint egyelőre nincs tudományos bizonyítékokkal alátámasztva, hogy a Sinopharm a 60 év felettiek, vagy a társbetegségekben szenvedők esetében is hatékonyan előzi meg a koronavírus-fertőzést.
Az országos tisztifőorvos az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján hozzátette: hétvégére várják az Egészségügyi Világszervezet döntését arról, hogy felveszik-e a Sinopharmot a sürgősségi felhasználásra alkalmasnak ítélt oltóanyagok listájára.
A HVG kérdésére, hogy tervezik-e a 60 év fölöttieket más, a kínainál hatásosabb vakcinával átoltani, Müller Cecília azt válaszolta:
György István a regisztrációt és a már védőoltásra regisztráltak időpontfoglalását sürgette a járvány megállításáért és az újabb, erős hullámok elkerüléséért.
A Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára úgy fogalmazott: „elérkeztünk az egyéni felelősség szakaszába, amikor már senki máson nem múlik, hogy ki mikor van beoltva, csak az egyénen, mert az ország, a kormány, az államigazgatás megteremtett minden feltételt ahhoz, hogy mindenki, aki kér, kaphasson oltást”.
Az államtitkár, aki az országos oltási munkacsoport vezetője is, azt mondta, az oltások egyre inkább hozzájárulnak a pandémia harmadik hullámának visszaszorításához, nagyon gyorsan elérhető, hogy a lakosság nagy része védett legyen, és megszűnjenek a korlátozások. Véleménye szerint ugyanakkor „nem dőlhetünk hátra, az indiai vírus már itt van a szomszédban”, szakértők szerint nagyon gyorsan terjed, és még okozhat meglepetéseket.
Gál Kristóf ismertetése szerint az éjfél és reggel 5 óra között érvényben lévő kijárási tilalom megszegése miatt 79-szer intézkedtek, 14 Magyarországon átutazó emberrel szemben pedig azért, mert nem tartották be a rájuk vonatkozó rendelkezéseket.
Hatósági házi karanténban jelenleg 26 080 ember van, közülük 1597-en használják az online ellenőrzésre fejlesztett mobil alkalmazást – ismertette a szóvivő.
forrás: szeretlekmagyarorszag.hu