Újabb tíz centiméter friss hó hullhat hazánkban – derült ki az Operatív Törzs szerdai ülése után tartott sajtótájékoztatón. A részleteket Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője ismertette.
„Az este folyamán déli irányból újabb csapadékzóna érkezik az országba” – hívta fel a figyelmet Mukics Dániel az Operatív Törzs ülését követően tartott sajtótájékoztatón. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője elmondta, hogy elsősorban a keleti országrészben tíz centiméter friss hó várható. Az ország nyugati részében ezzel szemben mínusz 15-20 fokos hőmrésékletre kell készülniük reggel az ott lakóknak.
Kiderült az is, hogy elzárt település továbbra sincs az országban. Mindössze egy útszakaszt zártak le Borsos-Abaúj-Zemplén vármegyében. A közműszolgáltatás országszerte zavartalan, egy korábban tapasztalt áramkimaradás pedig mostanra már megoldódott.
Mukics Dániel tájékoztatása szerint az M1-es autópályán komolyabb torlódás alakult ki mindkét irányban Biatorbágy és Tatabánya között. Beszámolt róla, hogy a nap során Szabolcs-Szatmár Bereg vármegyei Nyírtasson történt egy halálos közúti baleset. Jelenleg országszerte 747 munkagép dolgozik a hó eltakarításán.
A szóvivő tudatta, hogy a katasztrófavédelem tűzoltóegységei a nap során 192 műszaki mentést hajtottak végre. A mentőszolgálatnak a mai napon 2082 esethez kellett kivonulnia. A kórházakban a működés zavartalan, a tervezett és a sürgős műtéteket is elvégzik.
forrás: blikk.hu






