Belföld, Hírek

Óriási rendőri ellenőrzés kezdődik hétfőtől a hazai utakon

Egy hétig tartó, európai szintű közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik jövő hét hétfőtől, amely elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, illetve vezetőik ellenőrzésére terjed ki – tudatta a rendőrség a honlapján pénteken.

 

 

 

A tájékoztatás szerint a ROADPOL Operational Group (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoport) éves ellenőrzési terve alapján 2025. február 17. és 23. között a nehéz tehergépkocsik és autóbuszok fokozott közúti ellenőrzését végzik Magyarország egész területén.

A ROADPOL Truck & Bus keretében elsősorban a vezetési és pihenőidővel, a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását, valamint a beutazás, illetve belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálják – írja a police.hu.

forrás: blikk.hu



VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?