Belföld, Hírek

Zacher Gábor nyilatkozata: egyre durvább járványhullámok jöhetnek

Vészjósló nyilatkozatott tett Zacher Gábor. A magyar főorvos és toxikológus összegezte a 2021-es évét.

 

 

Zacher az RTL Klub-nak elmondta, hogy a 2021-es évben számára a legrosszabb a koronavírus és annak minden következménye volt. A legjobb dolog pedig pedig imádott fia sikere volt, ugyanis megszerezte az építész diplomáját.

Mint megírtuk, míg Rusvai Miklós bizakodóan tekint a jövőre a járványhelyzetet illetően, addig Zacher Gábor nem ennyire derűlátó. Az interjú során elárulta, hogy leginkább mitől tart a 2022-es évben.

Attól tartok, de nagyon, hogy a koronavírusnak újabb és újabb mutációi bukkannak majd fel, amik ki tudják cselezni az védőoltásokat, így egyre durvább járványhullámok jöhetnek. Kifejezetten félek attól, hogy egy igen rossz forgatókönyv megvalósulása esetén nem 5, hanem 50 millió halottja lehet a járványnak világszerte – nyilatkozta Zacher.

 

 

Továbbá beszélt az egyenlőtlenségről is, ami a világunkban felfedezhető, hiszen míg nálunk 70, de más, fejlett országokban 80-90 százalékos az átoltottság, rengeteg hely van a világban, ahol 1-2 százalékos.

Ha másért nem is, a saját érdekünkben küzdeni kellene a nagy különbségek csökkentéséért, mert a veszélyes mutációk éppen az ilyen térségekben alakulnak ki. És persze ennek az ellenkezőjét várom, vagy inkább remélem. Azt, hogy megszelídül a vírus, lecseng a járvány. Erre nagyon nagy szükségünk lenne, nem csak azért, hogy az egészségügy végre fellélegezhessen egy kicsit, hanem az egész társadalomban enyhülnie kell a súlyos stresszhelyzetnek, a borzasztó pszichés leterheltségnek. Egy friss felmérés szerint a járvány kezdete óta 30-ról 49 százalékosra nőtt itthon a depressziósok aránya, ami egészen félelmetes szám – mondta az RTL Híradónak az orvos.

Az idei év legnagyobb kihívása a toxikológus szerint az lesz a szakmájukban, hogy találjanak hathatós gyógyszert, terápiát a fertőzöttek gyógyítására, hogy a halálozási rátát a lehető legnagyobb mértékben leszorítsák. Az orvos tudomány elmondása szerint az ezekkel kapcsolatos kutatásokra fog nagy hangsúlyt fektetni.

Azonban nem csak a koronavírussal kapcsolatban szeretne áttöréseket Zacher Gábor. A hatvani kórház sürgősségi osztályának főorvosa szeretné elérni, hogy a marihuána orvosi alkalmazása engedélyezve legyen hazánkban.

 

 

A világ sok országában evidencia a terápiás alkalmazása, Európa nagyobbik felén is. Márpedig a magyar betegeknek is joguk van a legjobb terápiához, amit így nem kapnak meg – mondta.

A témával kapcsolatban hozzátette, hogy Magyarországon nem lát esélyt a marihuána orvosi alkalmazásának engedélyezésére addig amíg az egészségügyért is felelős miniszter csak a kábítószert látja benne.

A klímaváltozással kapcsolatban is erős véleményt fogalmazott meg Zacher az interjú során.

A klímaváltozás, amiről ugyan sokat beszélünk, de van egy olyan következménye, amiről már nem annyit, pedig nagyon komoly fenyegetést jelent. A felmelegedéssel olyan gombák, vírusok és baktériumok szabadulhatnak ki a most még állandóan fagyott földrétegekből, amik hatalmas gondot okozhatnak az emberiségnek. Szibériában már felbukkant így egy eddig ismeretlen óriásbaktérium, ami szerencsére nem okozott, de ki tudja, mi lapulhat még a permafrosztban, a jégtakaró alatt. Olyan kórokozók kerülhetnek elő, amikkel nemcsak az emberi faj, de a mai állatvilág sem találkozott soha, így teljesen védtelenek lennénk, ha ránk szabadulnának. A földtörténet öt nagy kihalási hulláma közül háromnak nem tudjuk az okát, abszolút lehet, hogy most is ott várnak valahol a kiszabadulásra – jelentette ki a toxikológus.

 

 

Zacher Gábor egyébként orvosi munkái mellett valami mást is nagyon szívesen megvalósítana: méghozzá meg szeretné írni a harmadik könyvét, amihez a járványhelyzet adott neki sok témát és tapasztalatot. A könyv egyelőre 60 százalékban van kész. Továbbá a klinikai toxikológiáról szóló szakkönyvét is szeretné befejezni még az idén, ám ezekhez együtt rengeteg idő kellene.

Elmondta, mikor lát esélyt arra, hogy mindkét könyvét befejezze:

Csak akkor van rá némi esély, ha a járvány lecseng kora tavaszra és nem is tér vissza, az élet meg csendesen csordogál tovább a járvány előtti normális mederben. Akkor nem kellene heti 90-100 órát dolgozni, másra is jutna némi idő.

 

forrás: blikk.hu



VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?