Nap, mint nap használjuk őket, sokat közülük pedig naponta többször is a kezünkbe veszünk. Ennek ellenére azonban rendszerint mégsem tudunk róluk eleget. Ezt kompenzálva most összegyűjtöttünk néhány olyan érdekességet, melyek teljesen új megvilágításba képesek helyezni egyes dolgainkat…
A croissant az Osztrákok találták fel, és nem a Franciák.
Az első öngyújtót Johann Wolfgang Döbereiner német kémikus készítette 1823-ban. Az első modern gyufát csak rá három évre, 1826-ban találták fel.
Több, mint 100 ezer nyakkendőkötési módszer létezik.
Ha valaki képes lenne egy helyre gyűjteni az emberiség által valaha kitermelt összes aranyat, akkor abból a mennyiségből megépíthetnénk a Washington-emlékmű 1/3-át, szín aranyból. (kb. 10 milliárd uncia)
A Föld aranykészletének 99%-a a Föld magjában található.
A platina még az aranynál is ritkább, egyes becslések szerint a valaha kitermelt összes platina mennyiség elférne egy átlagos méretű házban.
A legújabb mozifilmek előzeteseit régen az éppen lejátszott mozifilm után vetítették le, ezért is kapták az angol “trailer” (‘pótkocsi’) nevet. Ezen azonban változtatni kellett, mert senki nem volt hajlandó maradni, hogy végignézze ezeket az ‘előzeteseket’. Így kerültek végül a ma is ismert változatukban, a mozifilmek elé.
Ha az ananászt megsózzuk, édesebb lesz.
A közhiedelemmel ellentétben egy papírlapot 7-nél többször is félbehajthatunk.
Ha pedig 42-szer is félbe tudnánk (ami lehetetlen) akkor vastagabb lenne, mint a Föld-Hold közötti távolság.
Ha pedig 103-szor is félbe tudnánk hajtani, nagyobb lenne, mint a Naprendszerünk.
Az Oreo kekszeket régen Hydrox-nak hívták, és már 1908-ban (!) is lehetett kapni.
127 ezer fát vágnak ki minden egyes nap csak azért, hogy a WC-papírt készítsenek belőlük.
Több, mint 20 ezer különböző méhfaj létezik, ám ezek közül csak 7 (!) faj készít mézet.
Annak ellenére, hogy a TicTac cukorkákat sokszor ‘cukormentes’ jelzővel reklámozzák, valójában a kis drazsék közel 98%-a színtiszta cukor.
A ma használatos láncfűrész elődjét két skót orvos, John Aitken és James Jeffray alkotta meg, akik orvosi célokra, pontosabban csontfűrészként használták a 18. században.
A ‘csokis tejet’ egy ír fizikus “találta fel”, aki később gyógyszerként árusította azt az Egyesült Királyság területén.
Körülbelül 1,2 millió szúnyogra lenne ahhoz szükség, hogy egy ember összes vérét kiszívják ezek az apró rovarok.
A macskák majdnem mindig csak akkor nyávognak, amikor az emberekkel akarnak ,,kommunikálni”, nem pedig amikor egymással.
A világ legnagyobb utasszállító repülőgépeibe annyi üzemanyag fér, amennyivel (már ha benzin vagy dízel lenne) négyszer körbeutazhatnánk a Földet egy autóval.