Sok olyan dolog létezik, melyet bár nap mint nap használunk, mégsem mindig tudjuk, hogy mire is szolgálnak pontosan a rajta található apró részletek. Legtöbbször csak átnézünk rajtuk, és nem tulajdonítunk nekik jelentést. Persze a hétköznapi dolgaink az ilyen apró részleteik ismerete nélkül is remekül használhatók, azonban nem árt megismerkedni ezekkel is, a segítségükkel ugyanis sokkal kényelmesebbé és egyszerűbbé válik a használatuk.
18 A dobozos üdítők nyitófülén található lyuk megtartja a szívószálat, így nem lökik ki azt a buborékok.
17 Az új ruhák mellé csomagolt szövetdarabok nemcsak foltozásra vannak, a segítségükkel letesztelhetjük például, hogy az adott ruhadarab anyaga alkalmas-e az általunk kiválasztott mosásra.
16 Az autók tanknyílásának belső oldalán tanksapka tartó található, hogy tankolás közben ne a kocsi oldalát karcolja össze a lelógó tanksapka fedél.
15 Tudtad, hogy ezek a lyukak nem csak az edények felakasztására vannak, de a fakanalat is megtartják?
14 A kabátok hátulján lévő öv vagy félszíj (vagy nevezzük, aminek akarjuk) ma már elsősorban formatervezési elem, de régen, arra szolgált, hogy a katonák összegyűjthessék a felesleges anyagot a sokszor túlméretes kabátjaikon és így könnyebben mozogjanak.
13 A sütő alatti “fiók” arra szolgál, hogy melegen tartsuk az ételt, amíg a többi hozzávaló elkészül és készen állunk a tálalásra. Ma már az emberek általában csak konyhai eszközöket tartanak bennük.
12 A farmereken található fém kapcsok a ruha leggyengébb részein találhatók, vagyis egyfajta extra tartósságot biztosítanak az eredeti varráson túl.
11 Az érmék széleink lévő mélyedések még abból az időből származnak, amikor az érmék értékét súly alapján határozták meg. Ilyen barázdákat kellett bevezetni annak érdekében, hogy az emberek nehezebben tudják hamisítani a különböző súlyú érméket.
10 A füzetek szélén található “margó” eredetileg arra szolgált, hogy megvédje a jegyzeteket a rágcsálóktól. Régen sok patkány volt a házakban, amik előszeretettel rágcsálták meg a könyvek és füzetek széleit. Ezzel a megoldással (vagyis hogy beljebb kezdték a szöveget, mint a lap széle) a füzetek tartalma nagyobb biztonságban volt.
9 A nadrágok zsebében lévő kis zseb ma már talán haszontalannak tűnik, de eredetileg érméket, gyufákat, és jegyeket tároltak bennük.
8 Az üzemanyagjelző piktogram mellett található nyíl mutatja, hogy a gépjármű melyik oldalán található a tanknyílás.
7 A tollak kupakján lévő lyuk nyilván rontja az élettartamukat, ám biztonsági szempontból elengedhetetlen. Ez garantálja ugyanis, hogy ha egy gyermek esetleg lenyel egy ilyen kupakot, akkor is elegendő levegőhöz jusson rajta keresztül a mentők kiérkezéséig.
6 A tésztakanál belsejében lévő lyuk mutatja, hogy mennyi tésztára van szükség egy kétszemélyes vacsora elkészítéséhez. Ez praktikus lehet azoknak, akik sose tudják, hogy mennyi tésztát főzzenek.
5 A mozgólépcsők szélén lévő kefe valójában nem cipőtisztításra szolgál, ez ment meg minket attól, hogy a ruháink esetleg beakadjanak a lépcsőfokok és a korlát közötti hézagba.
4 A tésztás ételek dobozai szétszedhetők, és papírtányérként is funkcionálnak.
3 A fogkefék festett része nemcsak látvány elem, praktikus is egyeben: ha ugyanis ezek elkopnak, az jelzi, hogy ideje új fogkefét vásárolnunk.
2 A sniccerek hátsó burkolata leszedhető, a segítségükkel pedig könnyedén letörhető az egyébként szeletekre osztott penge, ha már túlságosan tompa az éle.
1 Végezetül: kevesen tudják, de a legtöbb tűzőgépnek két funkciója is van.
Az egyik módszerrel véglegesen egymáshoz kapcsolhatjuk a papírlapokat (ezt használjuk mindannyian), a tűzőgép alját elfordítva azonban ún. ideiglenes rögzítést is készíthetünk, ami bár rögzíti a papírlapokat, de azok utána egyszerűen, a dokumentumok sérülése nélkül szétszedhetők lesznek.