Hosszú börtönévek után ismét szabad emberként jelent meg a nyilvánosság előtt Lakatos Brendon, számolt be róla a Blikk. A közösségi médiában gyorsan terjedni is kezdett az a felvétel, amelyen a botrányairól ismert tartalomgyártó szabadulásának első pillanatait örökítették meg.
A tiktokkert sokan a közösségi oldalakról ismerték meg, országos felháborodást azonban korábban egy olyan videóval váltott ki, amelyen másfél éves unokahúgát cigarettáztatta. Lakatos akkor azt állította, hogy az egész csak egy vicc volt, és a gyermek valójában nem szívott bele a cigarettába.
Mint kiderült, a férfit végül egy erőszakos bűncselekmény miatt ítélték el. Korábbi beszámolók szerint egy konfliktus során autójával egy gyalogos felé hajtott, majd kést rántott, és a társaság egyik tagját megsebesítette. A jogerős ítélet hét év hat hónap szabadságvesztésről szólt, emellett közügyektől és a járművezetéstől is eltiltották.
Szabadulása után a börtön kapujánál készült videó rövid idő alatt nagy figyelmet kapott. A felvételeken látható, ahogy családja, ismerősei várják a férfit, majd egy Mercedesben indulnak vele tovább. Nem sokkal később élőben jelentkezett be a közösségi oldalán, ahol átvette a telefon irányítását, hogy saját maga filmezhesse a visszatérését. Többek között így köszönt követőinek: „Sziasztok, legyetek szerencsések! Olyan pacekom van, mint DiCapriónak romungróba.”
A hazafelé tartó út során folyamatosan kapcsolatban maradt ismerőseivel, barátaival és családtagjaival, miközben az utazás pillanatait is megosztotta követőivel.






