Belföld, Hírek

Pegasus-botrány: bojkottálja a nemzetbiztonsági bizottság ülését a Fidesz – „Politikai hangulatkeltésnek” nevezték a megfigyelési ügyet

A Fidesz szerint nincs semmiféle Pegasus-ügy, ezért nem tartják indokoltnak az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának összehívását.

 

 

 

 

 

Nagy nemzetközi visszhangot váltott ki az megfigyelési ügy, amelyben a Direkt36 oknyomozó csoportja szerint több magyar újságíró, üzletember, ellenzéki közszereplő és politikus is érintett volt. Panyi Szabolcs és Szabó András (D36), valamint Dercsényi Dávid (HVG) telefonján az utólagos kiberbiztonsági vizsgálat ki is mutatta a behatolás nyomait.

A megfigyeléseket az NSO izraeli kibercég által fejlesztett szupertitkos kémprogramon, a Pegasuson keresztül hajtották végre. Egy kiszivárgott adatbázis szerint világszerte 50 ezer, Magyarországon 300 ember számított megfigyelési célpontnak.

A botrány miatt Ungár Péter (LMP) és Stummer János (Jobbik) kezdeményezte a nemzetbiztonsági bizottság rendkívüli ülésének összehívását, hogy meghallgassák a kormány adott ügyben felelős politikusait és az illetékes szolgálatok vezetőit.

– Tételes válaszokat akarunk kapni a cikk minden felvetésére, mert amennyiben a kormány nem képes érdemben cáfolni az állításokat, akkor azokat tényként fogjuk kezelni – mondta Stummer, a bizottság elnöke, aki ma reggel még bizakodott abban, hogy létrejön a rendkívüli ülés.

– Írtam egy levelet reggel Halász János alelnöknek, hogy jelöljön meg egy lehető legkorábbi dátumot, amelyen meg tudnak jelenni a bizottság kormánypárti tagjai – mondta el a Blikknek Stummer János, aki remélte, hogy a korábbi esetekkel szemben ezúttal nem bojkottálják a kormánypárti képviselők a bizottság ülését, mivel ez a szerinte rendkívül kellemetlen ügy akár a magyar Watergate-botránnyá is dagadhat.

– Ha nem jönnének el, az felérne egy beismerő vallomással – tette hozzá.

Mint azonban a lapunkhoz eljuttatott közleményükből kiderül, a Fidesz úgy véli, hogy a 17 szerkesztőség – köztük a Washington Post, a Guardian, a Süddeutsche Zeitung, a Die Zeit és a Le Monde – részvételével zajló nemzetközi nyomozás álhírt szült, ezért nem is kell foglalkozni vele.

– A baloldali sajtóban megjelent hírek megalapozatlanok és pusztán a politikai hangulatkeltést szolgálják, ezért nem indokolt a nemzetbiztonsági bizottság ülésének összehívása – tudatta Halász János, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes alelnöke. Mint írta, „a Belügyminisztérium vezetői rendszeresen beszámolnak az Országgyűlés illetékes bizottságai előtt a titkosszolgálatok információgyűjtő tevékenységéről, ezeken valamennyi parlamenti párt képviselteti magát.” Hozzátette azt is, hogy szerinte a magyar nemzetbiztonsági szervek maradéktalanul betartják a törvényeket, működésük során mindig a jogszabályoknak megfelelően járnak el.

 

 

 

 

 

forrás: blikk.hu



VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?