A koronavírusnál csak az összeesküvés-elméletek fertőzőbbek, így nem csoda, hogy a középkori jövendőmondó sem maradt ki a szórásból. A Blikk utánajárt, igaz vagy hamis a nevéhez kötött vers.
Ha a francia forradalom és a két világháború már bejött neki, ugyan miért ne jósolhatta volna meg a koronavírust is? Nostradamus (1503-1566), a történelem leghíresebb jövendőmondója hívei szerint egyszer sem hibázott, így nem véletlen, hogy próféciái között sokan megszállottan keresni kezdték a járványra utaló strófákat. A francia királyi orvos, csillagász, asztológus és gyógyszerész életében a pestissel küzdött, így a téma nem is állt messzire tőle.
A Computerbild cikke szerint a vírus nyomait kutatók egy olyan, 1551-es keltezésű verset citáltak elő, amely valóban tele van a járványra tett utalásokkal. Így hangzik (zárójelben a lehetséges magyarázattal):
Eljön egy ikerév (2020),
amikor érkezik egy királynő (korona),
aki keletről (Kína) jön majd,
és aki pestist (vírus) terjeszt az éj sötétjében
a 7 dombos országban (Olaszország) ,
és porrá (halál) változtatja az emberek alkonyát,
hogy pusztítsa és pusztítsa a világot.
Ez lesz a vége az ismert világgazdaságnak.”
Első olvasatra hátborzongatóan meggyőző a vers, de a téma ismerőinek azonnal feltűnik néhány apróság, ami gyanakvásra ad okot. Először is, Nostradamus egy-két kivételt nem számítva szinte soha nem jegyezte le a próféciák megírásnak dátumát. Másodszor, a jövendöléseit ófrancia négysorosokban vetette papírra, az idézet vers pedig jóval hosszabb ennél. Ráadásul ezt a próféciát a világ egyetlen könyvtárában, egyetlen Nostradamus-gyűjteményében sem sikerült fellelni, így száz százalékos bizonyossággal kijelenthető, hogy hamisítvány.
forrás: blikk.hu