A kutatások során: kilencvenkét autót, tizennyolc vízi járművet, hat hószánt, két motorkerékpárt, egy traktort, egy helikoptert és egy repülőgépet találtak.
Befejezték a nagyszabású expedíciót a Bajkál tavon. A Belügyminisztérium felkérte a mentőket-búvárokat, hogy roncsok után kutassák át szonárokkal az egész tavat. Ami nem épp kicsi, 636 kilométer hosszú és 25-79 km széles.
Hogy került többek között 92 autó a mélységbe? A jégen merész átkelést bevállaló autósok közül vesztek oda sokan. Engedély nélkül nem szabad autóval a jégre hajtani, de szabályok ellenére évente azért egy-egy autó mégis beszakad a jégbe. Van aki idejében ki tud mászni, mások viszont életükkel fizettek a jeges túráért.
Ezért nem meglepő, hogy több eltűnt személy holttestét is megtalálták a járművekben, így megadhatják nekik a méltó végtisztességet, és az eltűntek hozzátartozói is végleges választ kapnak az expedíciónak köszönhetően.
A BAJKÁL-TÓ
A tó feneke 1186 méterrel a tengerszint alatt található, és ezzel ez a Föld legmélyebb kontinentális hasadéka. A tó űrtartalma 23 615 km³, ami nagyjából megegyezik az észak-amerikai Nagy-tavak együttes űrtartalmával, és 20%-át adja a Föld teljes édesvíz-készletének. A tó fenekén 7 kilométer mély üledék van.
A tavat végig hegyek veszik körül. A tóban 27 sziget található, közülük a legnagyobb Olhon, ami 72 km hosszú. Az Olhon szigeten található a mitikus sámán szikla, mely előtt Dzsingisz kán is meghajolt. A Bajkál szívének is nevezik ezt a szigetet, ahol a sámánok élnek. A tavat több mint 300 folyó táplálja, köztük a jelentősebbek: Szelenga, Uda, Barguzin, Felső-Angara és a Turka. A tó egyetlen lefolyása az Angara.