A legközönségesebb dolgok néha titokzatosak: olykor például még egy szemceruza vagy akár a saját útlevelünk is képes meglepetéseket okozni. Egy séf kalapja pedig rendkívül árulkodó lehet magáról az étteremről, ha már itt tartunk.
9. Minta a WC-papíron.
A dombornyomott dísz nemcsak a szépséget szolgálja, ezáltal ugyanis a papír nedvszívóképessége is növelhető. Ezenkívül a minta egy olyan részlet, ami segít a vásárlóknak megkülönböztetni egymástól az egyébként egyforma vécépapírokat.
8. Kiálló gerinc az útlevél első oldalán.
Ha kinyitjuk a Magyar Köztársaság útlevelének első odalát, egy kartonból és ragasztócsíkból álló gerinc-darabot találunk. Egyes vélemények szerint az ilyen toldalékok szándékosan kerülnek az útlevelekbe, hogy a segítségükkel könnyedén beragaszthassuk az egyéb, például vízumhoz szükséges dokumentumokat az útlevelünkbe. Nagy valószínűséggel azonban ez csak egy plusz toldalék, ami segít erősebbé és strapabíróbbá tenni az útleveleket.
7. Margó a könyvekben és füzetekben.
Egyes legendák szerint a margókat eredetileg azért találták ki, hogy megvédjék az írott szövegeket az egerektől és patkányoktól, akik előszeretettel rágták szét a könyvlapok széleit. Valószínűbb azonban, hogy azért hozták létre őket, hogy megkönnyítsék az olvasást: a margók segítségével ugyanis az ujjunk nem takarja ki a szöveget olvasás közben.
6. Gyógyszeres üvegek szilikon/műanyag dugói.
Az internetezők szerint az ilyen dugókat azért hozták létre, hogy megvédjék a benne található gyógyszereket a sérüléstől. A segítségével a tabletták kisebb eséllyel mozognak és törnek össze szállítás közben. Régen hasonló okból kifolyólag vattát tettek a gyógyszeres dobozokba.
5. Nyíl az üzemanyagszint jelző ikon mellett.
Ez a kis nyíl bár nem minden autóban megtalálható, valójában nagyon fontos szerepet tölt be: ez mutatja ugyanis, hogy az autó melyik odalán található a tanksapka, ezzel megspórolva az idegeskedést és töprengést a benzinkútra gurulva.
4. Titkos hegyező a szemceruzákban.
Kiderült, hogy sok kozmetikai ceruzának van rejtett hegyezője. Ez általában a ceruzák végén vagy a kupak tetejében helyezkedik el, és kipattintva lehet hozzájuk férni.
3. Szögletes tollak és ceruzák.
A 19. században egy kis írószergyár tulajdonosa úgy döntött, hogy gazdaságosabbá teszi a ceruzagyártást, és ezért a korábban henger alakú írószerek helyett 6 és 8 oldalú ceruzákat kezdett vágni a körfűrészekkel. Nem várt eredményként azonban az írást is jelentősen megkönnyítette ezáltal, és ennek köszönhetjük azt, hogy ma is szögletesek a ceruzák és egyes tollak.
2. Mélyedések a csokoládésdobozokban.
Sokan szeretik a Toffifee-t, azonban a finom édességek kiszedése nem a legkönnyebb feladat. Kiderült azonban, hogy létezik rá egyszerűbb módszer is: a csokoládészemek közötti mélyedéseket megnyomva kiugraszthatjuk a közvetlen közelében lévő Toffifee-ket.
1. Különböző méretű szakácskalapok.
A szakácssapkák elsődleges célja, hogy ne hullhasson haj az ételekbe. Más fontos funkciója is van azonban: a magasságuk jelzi például, hogy melyik szakács milyen szerepet tölt be a konyhán. Mindig a főszakács hordja a legmagasabb kalapot, míg a kezdő szakácsoknak olykor csak egy sima kis fejfedő jut.