Az orosz Pikabu közösségi oldal felhasználója osztotta meg azt az egyébként még mindig tartó kísérletet, amibe ő és felesége egy hirtelen ötlettől vezérelve vágott bele. A képlet egyszerű volt: a házaspárt furdalta a kíváncsiság, hogy vajon mi történik, ha az Auchanban kapható fürjtojásokat egy inkubátorba teszik, és megpróbálják kikelteni őket. Az 1 szobás panellakásban az önjelölt baromfi-tenyésztőknek aztán nem várt „problémákkal” kellett szembenézniük, na de ne rohanjunk ennyire előre.
1 Így nézett ki a tojáskeltető, amivel a fiatal házaspár belevágott a kísérletbe.
A gépet egyébként még ajándékba kapták egyszer régen, úgyhogy először vizsgálgatni kezdték, hogyan működik, és hogy egyáltalán működik-e még.
2 Ezután jött a tojásvásárlás: összesen 80 darab fürjtojást vásároltak.
Ügyeltek rá, hogy ne hűtőben tárolt tojásokat válasszanak. Vásárlás után erős zseblámpával világították át őket és a repedezett darabokkal bele sem vágtak a kísérletbe.
3 Az inkubátorba végül 62 tojás került – ezután következett a várakozás.
Az inkubátor hőmérsékletének 37,8 °C-nak kellett lennie, a páratartalomnak pedig az 1. és 10. nap között 80%-osnak. A 10. napon a páratartalmat 40%-ra kellett csökkenteni, miközben a hőmérséklet nem változott. A 15. napon a páratartalmat 75%-ra emelték, a hőmérsékletet pedig 37,2 °C-ra csökkentették. A fiatal pár arra számított, hogy körülbelül 3-5 tojást sikerül majd kikelteniük, de 17 nap izgalommal teli várakozás után az eredmény jócskán meghaladta a várakozásukat.
4 Először egy csibe kelt ki.
5 Az inkubátorból kiszedték, majd megtisztították a madarat.
6 Így nézett ki a kikelést követő napon.
7 A 3 napos apróság súlya mindössze 8-9 gramm volt.
8 A várt 3-5 kikelt madár helyett a párnak végül egy 19 kiscsibéből álló madár-farmja lett.
9 A madarak a 4. nap után már tele voltak életerővel: ugráltak, rohangáltak, sőt már a repüléssel is próbálkoztak.
10 Mivel az 1 szobás panellakás nem a legmegfelelőbb helyszín a 19 fürj nevelgetésére, ezért a történet vége az lett, hogy a madarak lekerültek falura a házaspár szüleihez, ahol egy kis farmon folytatták tovább a gondozásukat.
Bónusz: a malajziai Erica Lim kacsatojást kért egy étteremben, majd az orosz házaspárhoz hasonlóan hazavitte és kikeltette. A madarat azóta is háziállatként nevelgeti.