Életmód, Érdekes

8 hely a Földön, ahol a gravitáció szabályai nem érvényesek

Köztudott, hogy a Föld bolygón azok szerint a gravitációs törvények szerint éljük az életünket, melyeket Sir Isaac Newton fedezett fel. Vannak azonban olyan különleges helyek a Földön, ahol látszólag ezek a törvények nem érvényesek, és a leállított autó például felfelé gurul a hegyen, a vízesésben lezúduló víz felfelé száll, vagy például nagyon furcsa pózban állnak bizonyos sziklák anélkül, hogy leomlanának.

 

 

 

1 „Fordított” vízesés Angliában

[video-to-gif output image]

Ez a vízesés Hayfieldtől nem messze található, bár tekintve azt a tényt, hogy a víz itt nem lefelé, hanem felfelé esik, sokkal inkább nevezhetnénk szökőkútnak, mintsem vízesésben. A fordított vízesés titka persze a szélben rejlik: a vízesés környékén ugyanis olyan erős, hogy a szél elfújja a vizet, mielőtt az földet érne.

2 Rejtélyek háza, Oregon

Rejtelyes haz

Van egy rejtélyes faház, amit a misztikus Oregon Vortex néven ismernek az amerikaiak. A területet, ahol a ház áll az őslakos amerikaiak csak „Tiltott földnek” nevezték, mivel úgy vélték, hogy olyan gömb alakú erőtér található itt, ami teljesen megbolygatja a valóságot.

Hogy pontosan mi áll a háttérben, azt nem tudjuk, az viszont biztos, hogy a sík padlón is gurulnak a tárgyak, az embernek séta közben pedig olyan érzése van, mintha szédülne, szinte lehetetlen anélkül sétálni, hogy meg ne kapaszkodnánk valami falban, különben elesnénk.

3 Az Aragac hegység útja, Örményországban

[video-to-gif output image]

Törökország és Örményország határában van egy hegy, ami látszólag szembe megy a fizika ma ismert szabályaival. Évente több ezer turista utazik ide, hogy szemtanúi lehessenek annak a furcsa antigravitációs jelenségnek, amihez hasonlót utoljára sci-fi filmekben láttunk. A hegy egy bizonyos pontján ugyanis ha leállítjuk az autó motorját és üresbe tesszük, az autó elkezd felfelé gurulni a hegyen.

A közelben egyébként található egy folyó is, ami szintén felfelé folyik, ráadásul sok itt járt turista állítja, hogy a hegyen könnyebb felfelé sétálni, mint lefelé.

4 A nevadai Hoover-gát

5ec1615a76af88ba17db4501e1

Ha veszed a fáradtságot, hogy felmássz erre a 221 méter magas gátra, különös kísérletet végezhetsz. Fogj egy palack vizet, majd a gát széléhez állva próbáld meg kiönteni azt. Ahelyett, hogy a víz alázuhanna a mélybe, felrepül! A korábban említett vízeséshez hasonlóan itt is az erős légáramlás okozza ezt a furcsa és látványos jelenséget.

5 A Devils Tower sziklaképződmény Wyomingban

b83cb25645940250461f0f7f09

Devils Tower egy olyan sziklaképződmény, ami a Black Hills hegységben található. A furcsa formájú szikla Wyoming egyik legérdekesebb látványossága. A hegymászók is imádják, ám érdekes tény, hogy még azok a hegymászók sem képesek megmászni, akik egyébként a Mount Everestet is megjárták. Bár a Devils Tower csak 368 méter magas, a meredek fala miatt egyszerűen lehetetlen feljutni a csúcsára. Ennél pedig már csak egy dolog nehezebb: a lejutás.

6 A rejtélyes út Dél-Koreában

[video-to-gif output image]

A dél-koreai Csedzsu-sziget egyik útja érdekes tulajdonsággal bír: a rajta eldobott palackok és üdítős dobozok ugyanis gurulnak – a vízszintes úton. A jelenség hamar népszerű lett a helyiek között, akik még egy külön táblával is jelzik, hogy hol kezdődik a gravitációs anomália.

7 A Kyaiktiyo Pagoda Mianmarban

2effb053a1b4308b2c9455b3e6

Ez a furcsa szikla arannyal van borítva, és látszólag bármelyik pillanatban lezuhanhat. A valóságban azonban már 2500 éve pontosan ugyanott van! A legenda szerint a szikladarabot Buddha haja tartja, ami a belsejében található.

A szikla egyébként tényleg nincs rögzítve és bárki megpróbálhatja megmozdítani, de még az anyatermészet sem tudta. A legenda szerint csak a kiválasztott nő tudja lelökni a helyéről, ezért nők nem érhetnek hozzá.

8 A Davasko-i kő Argentínában

davasko i ko

A mianmari arany szikla se semmi, de ez az argentin szikla aztán minden tekintetben fittyet hány a gravitációra – legalábbis látszólag. A több, mint 300 tonnás kő több ezer éve állt egy hegyoldal szélén, megdőlve és teljesen természetellenes pózban. 1912. február 29-én aztán megtörtént az elkerülhetetlen: a Davasko-i kő lezuhant.

Ez az esemény sokkolta a helyieket, akik ezért egy műsziklával pótolták a szívükhöz nőtt sziklát. Ez az új, ember alkotta változat csak 9 tonna, de így is rendkívül látványos.

forrás




VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?