Ez a férfi mágnesként vonzotta magához a villámokat.
Évente 1,4 milliárd villám csap le a bolygón (az ókori görögök „Zeusz nyilainak” nevezték őket), ami másodpercenként 50 villámcsapást jelent. Ez nagyon sok.
Ugyanakkor az esélye annak, hogy valakibe belecsapjon a villám az élete során, elenyésző – 1 a 12 ezerhez (80 év alatt). A villámok ugyanakkor kétségtelen, hogy irtózatos erővel bírnak: 50 ezer km/s sebességgel csapnak le; a feszültségük több tízmillió és 1 milliárd volt között van; a hőmérsékletük pedig elérheti a 30 ezer °C-ot, ami ötször magasabb, mint a Nap felszíne.

El tudod képzelni, mit érez az a szerencsétlen ember, akit eltalál egy ilyen cucc? Ugyanakkor rendkívül ritkán csapnak bele ugyanabba az emberbe kétszer, mivel ennek az esélye már 1 a 144 millióhoz.
De a mi bolygónkon élt egy fickó, akit hétszer is eltaláltak „Zeusz nyilai”, és mindegyik esetet hivatalosan is megerősítették. Ezt a „szerencsés fickót”, aki látszólag vonzotta a villámokat, Roy Sullivannak hívták.
Mr. Sullivan hétszer randevúzott a halállal
Roy 1912-ben született Virginiában. Széles vállú, izmos ember volt, hollywoodi külsővel. Azt mondták, hogy kiköpött mása az akkoriban híres színésznek, John Hackmannek, de Sullivan nem lett filmsztár. 1936-tól a Shenandoah Nemzeti Parkban dolgozott felügyelőként (parkrangerként).

1) 1942 áprilisában egy vihar idején Roy úgy döntött, hogy egy befejezetlen tűztoronyban keres menedéket a vihar elől. A toronynak nem volt villámhárítója, és a villámok újra és újra belecsaptak. A fatűztorony lángra kapott.
Sullivan kiugrott, hogy máshol keressen menedéket. Sikerült néhány métert futnia, amikor villámlott, és a jobb lábába csapott. A felügyelő megúszta egy égési sérüléssel és egy tönkrement cipővel: a talpán, ahol a villám kilépett, egy hatalmas lyuk keletkezett.
2) 27 évvel később, 1969 júliusában történt Roy és a vihar második „közeli találkozása”. Éppen a teherautójával ment, amikor egy villám belecsapott a nyitott ablakon. A ranger elvesztette az eszméletét, a teherautó pedig továbbment, és csodával határos módon megállt egy szakadék szélén. Sullivannak a haja nagy része leégett.
3) 1970-ben a ranger a szabadnapján az udvarán tartózkodott. Hirtelen vihar támadt, és egy villám belecsapott az épület melletti transzformátorba, egy leágazása pedig Roy bal vállába csapódott, nagy égési sérülést okozva. Maga a történet hőse így írta le a villámcsapás okozta állapotot:
„Olyan, mintha belülről forró vízzel öntöttek volna le. Szörnyű fájdalom.”

4) 1972-ben „Zeusz nyila” lángra lobbantotta Sullivan haját. A férfi úgy menekült meg, hogy beszaladt egy épületbe, ahol egy nedves törülközőt dobott a fejére, de így is súlyos égési sérüléseket szenvedett.
Ezután az eset után a rangernél villámfóbia alakult ki, és mindig magával hordott egy palack vizet, hogy elolthassa a haját. Roy tisztában volt a történtek rendkívüliségével, és ő maga úgy vélte, hogy ez természetfeletti erők és a sátán műve. Mindent megtett, hogy ne kerüljön az utcára vihar idején. De ez nem mindig sikerült.
5) 1973 augusztusában a vadőr a munkahelyén tartózkodott, amikor észrevette, hogy vihar közeledik. A hős beugrott a teherautójába, és teljes sebességgel elindult, hogy kimeneküljön a veszélyzónából. És sikerült neki! Roy kiért egy tisztásra, ahol sütött a nap, majd kiszállt a kocsiból. És ekkor újra belecsapott az elektromos „ördög”. A haja megperzselődött, belépett a bal karjába, és kilépett a bal lábán, közben pedig lángra lobbantotta a cipőjét.
Addigra a barátai és ismerősei már igyekeztek elkerülni Sullivant, mindenki menekült előle vihar idején. Csak a felesége sajnálta és támogatta szerencsétlent. De egyszer vihar támadt, és a nő kiment, hogy leszedje a ház mögött száradó ruhát. Roy úgy döntött, hogy segít a feleségének, és ekkor ismét belecsapott a villám. Szerencsére komoly sérülések nélkül megúszta.

6-7) Az 1976 júniusában történt hatodik eset után Sullivan úgy gondolta, hogy valami nincs rendben a parkjával, és ez egy Isten által elátkozott hely. Ezért Roy felmondott, és elköltözött Doomstownba. 1977. június 25-én a folyónál horgászott, amikor hirtelen kénes szagot érzett, és a karján égnek állt a szőr. Ez mindig 3 másodperccel a villámcsapás előtt történt, és a villám most sem váratott magára, belépett Roy fejébe.
A horgász elesett, és amikor magához tért, az autóba menekült. De aztán még hihetetlenebb dolog történt – az erdőből kijött egy éhes medve, és elkezdte enni a vödörben lévő halat. Az elkeseredett Sullivan füstölgő fejjel kiugrott a kocsiból, és vad kiabálással elzavarta a vadállatot. A 7. „villámcsapás” után Roy megsüketült a bal fülére.

Rekorder
A fent említett incidenseket orvosok is megerősítették, és a Nemzeti Park Szolgálat is rögzítette. Sullivan testén számos nyom maradt, és bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe, mint a bolygó leggyakrabban villámcsapás által sújtott embere. Bár állítólag volt egy nyolcadik eset is még fiatalkorában – akkor a villám a kasza pengéjébe csapott, amivel dolgozott. De ez az esemény nem lett hivatalosan rögzítve.
Roy Sullivan 71 éves korában hunyt el, természetes módon – nem elektromos kisülések következtében.

A tudósok véleménye
A tudósok alaposan megvizsgálták Sullivant, de semmilyen rendellenességet nem találtak nála. Véleményük szerint a villámcsapások csak véletlen egybeesések. De a valószínűségszámítás szerint itt nem lehet szó véletlenről.
Annak a valószínűsége ugyanis, hogy egy embert hétszer ér villámcsapás, egy a kvadrillióhoz?! Tehát valami egészen biztosan nem volt rendben Roy testével. Feltehetően valami egyensúlyhiány volt benne. Hiszen a villám vagy a legkisebb ellenállás útját választja, vagy valami vonzza. Csak sok tudás még nem áll a modern tudomány rendelkezésére.