Belföld, Celeb / Híresség, Hírek, Sport

Világcsúccsal világbajnok: Milák Kristóf szenzációs győzelmet aratott a Duna Arénában

Milák Kristóf parádés teljesítménnyel megnyerte a 200 méter pillangó döntőjét a Duna Arénában, a budapesti úszó-világbajnokság harmadik versenynapján.

Kedd kora este került megrendezésre a 200 méteres férfi pillangóúszás döntője, a budapesti vizes világbajnokságon a Duna Arénában. A rangos eseménynek a hazai szurkolók legnagyobb örömére két magyar részvevője is volt, Milák Kristóf a 4-es, Kenderesi Tamás pedig a 7-es pályán ugorhatott a medencébe.

Milák Kristóf esélyt sem adott a többieknek. Rögtön a rajt után az élre állt, 50 méternél körülbelül negyed, fél távnál pedig már egy testhosszal verte a saját világcsúcsát, ezzel is jelezve, hogy valami igazi csoda van készülőben.

A táv második felében a mezőny több méterrel leszakadt Kristóf mögött, aki így senkitől sem zavartatva, döbbenetes 1:50.34-es világcsúccsal lett világbajnok, és emelhette magasba kezeit a tomboló magyar közönség előtt.

Kenderesi Tamás szintén hatalmasat küzdve 1:55.20-szal végül a hatodik helyen végzett.

forrás: blikk.hu