Mi az igazság Putyin elmeállapotáról? Régóta pletykálnak már az orosz elnök mentális és fizikai egészségéről, brit és amerikai kutatók most újabb döbbenetes magyarázattal álltak elő.
Régóta keringenek mendemondák Vlagyimir Putyin egészségi állapotáról: az orosz elnök a nyilvánosság előtt mindig megingathatatlan, kikezdhetetlen egészségű kősziklaként tűnik fel, de az elmúlt évtizedben számos pletyka került elő arról, milyen betegségekkel küzd az államfő. A The Daily Mail által idézett források most meglehetősen meredek elmélettel álltak elő.
De nézzük először azt, melyek azok a bizonyos, Putyin egészségéről keringő pletykák!
Korábban a New York Post írt arról, Putyin gerincén találtak daganatot – a 2014-es pletyka igaz volt-e, vagy sem, azóta sem tudni, mindenesetre az államfőn nem látszott, hogy komoly problémái lennének. A most 69 éves politikusról 2020-ban ismét felmerült, hogy rákkal küzd, de hivatalosan sosem ismerte el ezt a Kreml. Felmerült korábban az is, hogy az elnököt Parkinson-kór sújtja, de bizonyítékot erre sem sikerült találnia senkinek.
Most azonban az merült fel: Vlagyimir Putyin viselkedését a hosszú Covidnak tudhatjuk be. A The Council On Foreign Relations amerikai civil szervezet szerint az orosz elnök cselekedeteit a hosszú Covid neurológiai utóhatásai befolyásolhatják: szerintük Putyin még inkább eltávolodott a valóságtól, mely folyamatot a pandémia miatti bezártság és izoláció már eleve felgyorsította.
Az, hogy Putyint rendkívüli módon védték a fertőzéstől, már a járvány elején nyilvánvalóvá vált, a politikus ugyanis volt, hogy komplett vegyvédelmi felszerelésben jelent meg nyilvánosan, ismert az is, hogy a vele közvetlen kapcsolatba lépőkre karantén várt, és még most, a járvány harmadik évében is extrán felügyelik – elegendő híres hosszú asztalos tárgyalásaira gondolni. Maga Putyin a védintézkedések ellenére mégis elkaphatta a kórt – tavaly októberben ugyanis hosszú időre eltűnt a nyilvánosság elől, a spekulációk szerint ezalatt a fertőzésből gyógyulhatott.
De hogy ne álljunk meg itt: Ian Robertson, a dublini Trinity College neuropszichológus-professzora azt állítja, Putyin a fentiek mellett Hybris-szindrómában is szenved, mely a nagy hatalommal bíró politikusok és üzletemberek sajátos viselkedési formája. Lényegében azt jelenti: ha valaki sokáig élhet rendkívüli hatalommal, lassan elveszíti kapcsolatát a valósággal, jelentősen túlértékelheti magát, elvesztheti veszélyérzetét, túlzott önbizalom lehet rajta úrrá, és erkölcsi gátlásai is eltűnhetnek.
forrás: blikk.hu