Az Alternatív Diákközpontú Oktatásért Mozgalom (ADOM Diákmozgalom) arra kéri a kormányt, hogy egyelőre ne nyissák meg az oktatási intézmények kapuit a diákok előtt, mert az iskolapadokba való visszatérés hatalmas károkat okozhat.
Nemcsak az ADOM diákmozgalom ellenzi a nyitást, hanem többek között Dr. Póta Görgy, házi gyermek orvos, és Pusztai Erzsébet infektológus is. A doktornő szerint nagyon gyorsan terjed a járvány Magyarországon, és egyelőre kérdéses kellene, hogy legyen az áprilisi nyitás.
Az ADOM diákmozgalom álláspontja szerint a visszaállás jelenléti oktatásra több szempontból is felesleges és problematikus.
Egyrészt a visszatérés utáni két hét az érettségizők számára már nem jelent érdemi segítséget, azonban félő lehet, hogy ebben a két hétben megfertőződnek a koronavírussal, és így nem tudják majd megírni az írásbeli érettségit, valamint azok, akik kollégiumban élnek felesleges időt töltenének el utazással, ami nagy veszélyt jelenthet. Továbbá járványügyi szempontból veszélyes lehet a tanárok, vagy az esetleg iskolában megfertőződött tanulók rokonainak kitettsége is.
A mozgalom követelései között szerepel, hogy egyelőre a kormány ne vezessen be kötelező jelenléti oktatást április 19-étől. Azt szeretnék, ha a középiskolákban továbbra is maradna az online oktatás.
Továbbá, hogy a védettséget nem élvező tanároknak legyen lehetősége a digitális oktatást választani, a szülőket pedig ne kötelezzék, hogy az általános iskolás gyereküket bevigyék az intézménybe. Azoknak a tanulóknak a biztonsága érdekében, akik nem tudják megoldani az otthon maradást, a boltokéhoz hasonló négyzetméter-alapú korlátozást vezetnének be az az iskolákban is – írja az atv.hu
Végezetül azt kérik a középiskolás diákoktól, hogy ha a kormány mégis a nyitás mellett döntene, akkor ne menjenek iskolába. Tanárainkat pedig arra, hogy online formában folytassák a tanítást. „Szüleink és tanáraink egészségének védelme érdekében össze kell fognunk!” – zárják közleményüket.
forrás: blikk.hu