Teljesen mindegy, hogy hány Tudás fája magazint olvastunk fiatalkorunkban, vagy hogy hány órát ültünk iskola után a National Geographic Channelt bámulva, akkor is biztos, hogy lesznek olyan dolgok, amik képesek még meglepetést okozni a természetben. Tudtad például, hogy az orrszarvúk nyávognak? Hát azt, hogy a kenguruk valóságos fitnesz-Istenek?
1 A fokföldi szirtiborz az elefánt legközelebbi ma is élő rokona.
2 A nőstény kenguruk vonzónak találják az izmos testet, ezért a hímek a bicepszükkel próbálják felkelteni az érdeklődésüket.
3 A kamikaze hangyák felrobbantják magukat, ha vesztésre állnak a harcban, ezzel ragadós anyagot szórva az ellenfélre, aki így mozgásképtelenné válik.
4 A bolygó legnagyobb élő szervezete egy gomba: az Egyesült Államokban található Malur Természetvédelmi Területen fekszik, és 880 hektáron nyúlik szét a föld alatt. Becslések szerint ez a hatalmas gomba nagyjából 2400 éves.
5 A Tithorea tarricina nevű pillangó bábjai úgy néznek ki, mint az arany ékszerek.
6 A tengeri csillagok nagyon ügyes ragadozók: felnyitják a kagylók házát, bemásznak hozzájuk, és a saját házukban eszik meg őket.
7 A nagy ámbráscetek függőlegesen alszanak.
8 A kis orrszarvúk a macskákhoz hasonló módon nyávognak.
Baby rhinos crying because they finished all their milk!
Baby rhinos crying because they finished all their milk!
Posted by Working with Wildlife on Monday, May 16, 2016
9 A fekete gémek tulajdonképpen húsevő napernyők Afrikából. Szárnyukkal árnyékot vetnek a vízen, ezzel hűvösbe csalogatva a halakat, hogy így könnyedén lecsaphassanak rájuk.
10 A hím eunuch pókok életükben egyszer párosodnak, és párzás után letörik mind a két – immár feleslegessé vált – nemiszervüket.
11 A hím ördöghalak sokkal kisebbek, mint a nőstények. A nőstény ördöghalak testét szívva táplálkoznak, míg végül teljesen hozzájuk nem nőnek.
12 A vámpír amőba kilyukasztja az algák sejtjeinek falát, majd kiszívja azok összes tartalmát.
13 Ezt az aranyos, nagy szemű, mélytengeri puhatestűt vámpírtintahalnak hívják. Szerves maradványokkal táplálkozik.
14 Ha sikerül megfognunk egy cápa orrát, majd óvatosan a hátára fordítanunk, akkor transzba ejthetjük.
Bónusz: Új-Zéland partjainál a búvárok egy ritka tengeri lényt fedeztek fel. Kiderült, hogy ez a piroszóma tulajdonképpen egy összefüggő organizmus, amit több kisebb élőlény alkot, és képes világítani is tud.