Belföld, Hírek

Ez lesz a nagy visszatérése? Bajnai lehet az ellenzék csodafegyvere 2022-re

Budapest — Gőzerővel készül a 2022-es választási kampányra a Momentum, mi több, már forgatókönyvük is van egy esetleg győzelem utáni időre.

 

 

 




 

Ha tervük megvalósul, 700 embernek ez biztos nem lesz jó hír, ennyi embert ugyanis egyből lecserélnének az államigazgatásban, de kilátásba helyeztek politikusok elleni büntetőeljárásokat is.

A tervük mellett elkötelezettnek tűnő fiatal politikusok a győzelem érdekében nagy öregeket is maguk mellé csábítanának. Így került újra képbe Bajnai Gordon is.

Hálátlan szerep jutott osztályrészül a magyar politikában neki, miután a totális válság felé sodródó Gyurcsány-kormány után egy évig, azaz a 2010-es választásokig vállalta a miniszterelnökséget.

Fekete-Győr a győzelemhez tapasztalt embereket gyűjt /Fotó: MTI-Balogh Zoltán

 

 

 

 

 

Népszerűségét az sem növelte, hogy az országon nagyot ütő gazdasági válság miatt több megszorító intézkedést is hozott. A 13. havi nyugdíj megszüntetése, a táppénz 10 százalékos bezuhanása és a nyugdíjkorhatár fokozatos emelésének bejelentése nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az akkor kormányzó MSZP 2010-ben irtózatos vereséget szenvedett, és amilyen gyorsan eltűntek az irányításból, olyan gyorsan tűnt el Bajnai is a közéletből.

Most azonban úgy tűnik, hogy visszatérhet, tudását és tapasztalatait csatasorba állítaná a politikai arénában fiatalnak számító Momentum.

A párt a jelek szerint komolyan gondolja, hogy igazi szakemberek segítségével vág neki a 2022-es választási kampánynak. Az egyik Bajnai Gordon lenne, aki az elmúlt tíz évben gyakorlatilag láthatatlanná vált a magyar közéletben.

– Leginkább a szakpolitkusaink felkészítésében fognak segíteni azok, akiket felkértünk – kommentálta lapunknak a helyzetet Fekete-Győr András, a Momentum elnöke, aki hozzátette: nem arról van szó, hogy egy választási győzelem esetén Bajnai például állami posztot kap cserébe. Mindössze szívesen segítenek az ellenzéknek. – Elárulom, olyan emberek is vannak köztük, akik a 2010 óta létező kormányzásban is aktív szerepet vállaltak, de talán érthető, ha az ő nevüket nem árulom el – mondta a pártelnök.

Bod Péter Ákost a jegybank elnökeként ismerték meg/Fotó: MTI

 

 

 




 

 

 

A rá bízott feladatról kérdeztük volna persze az egykori miniszterelnököt is, eddig azonban nem kaptunk választ tőle.

Miután 2010-ben távozott a miniszterelnöki székből, Bajnai egy ideig pihent, majd 2011-ben több külföldi egyetemen is volt vendégprofesszor.

2014-ben aztán váratlanul újra visszatért a magyar politikába, az Együtt 2014 Mozgalom egyik vezetőjeként vállalt szerepet. Az Együtt egy mandátumot szerzett az EP-választáson, de Bajnai lemondott róla, amelyet így Jávor Benedek nyert el.

A parlamenti választáson aztán szövetségre lépett az MSZP-vel, de a miniszterelnök-jelölt nem ő, hanem Mesterházy Attila volt, az MSZP pedig elveszítette a választást, Bajnai pedig ismét kiszállt a politikából. Ezután ügyvezető igazgató lett egy francia multicégnél, ahol korábban felügyelőbizottsági tag volt. Az utóbbi években ritkán ad interjút, visszavonultan él.

Balázs Péter egykori külügyminiszter is a tanácsadók között/Fotó: MTI

Nagyágyúkkal erősítenek

A hírek szerint tanácsadói minőségben segítheti az ellenzék munkáját még Bajnai mellett két egykori külügyminiszter, Jeszenszky Géza és Balázs Péter, az egykori jegybankelnök Bod Péter Ákos, ahogy Oszkó Péter egykori pénzügyminiszter neve is felmerült.

 

 

 

 

 

forrás: blikk.hu



VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?