Sok titok és rejtély létezik a világban. Példának okáért az óceánok alig 20%-a felfedezett csupán, nem is beszélve a növény- és állatfajokkal kapcsolatos hiányos tudásunkról. Nem csoda tehát, hogy elképedünk, és hihetetlennek tartjuk, amikor valahol azt olvassuk, hogy a békák a szemgolyójukkal nyelik le az ételt, vagy hogy milyen bizarr formája volt a kukoricának, mielőtt még nemesíteni kezdték.
- Ha előre őrölt kávét iszunk, akkor jó esély van rá, hogy valójában őrölt csótányokat iszunk. Erre csótányokkal foglalkozó tudósok lettek figyelmesek először, akik a kísérleti alanyoknál ugyanazt az allergiás reakciót mutatták ki az őrölt kávéval, mint a csótányok esetében.
- Egy 45 centiméteres pizza nagyobb, mint két 30 centiméteres. Egy ekkora nagy pizza területe 1590 cm2, míg két kicsié csak 1413 cm2. Ha nem hiszed el, akkor ITT a képlet, amivel Te magad is ki tudod számolni.
- Botanikai szempontból a banán bogyós gyümölcs, mivel magokat tartalmaz.
- A Naprendszer összes bolygója elférne a Föld és a Hold között.
- A tukán csőre hatalmas, a teljes madár hosszának mintegy 1/3-át teszi ki.
- Az indiai Nagy Banyánfa területe 18918 négyzetméter. Ez sokkal nagyobb, mint egy átlagos Metro vagy Ikea áruház területe.
- A Harry Potter könyveket lefordították ókori görög nyelvre. Ez az első könyv, amit ókori görög nyelven írtak az elmúlt 1500 évben.
- A lajhárok 40 percig is képesek visszatartani a lélegzetüket a víz alatt, amivel többszörösen meghaladják például az egyébként vízben élő delfinek légzésvisszatartási idejét.
- A kukoricát csaknem 9000 évvel ezelőtt kezdték el művelni. A bal oldalon egy eredeti kukorica, a jobb oldalon pedig egy nemesítők által termesztett látható.
- Az agyunk tényleg berozsdásodhat. Nem, ez nem metafora. Az agyban lévő nagy mennyiségű vas csökkenti az agy aktivitását és Alzheimer-kór kialakulásához vezethet.
- Egy átlagos ló teljesítménye 15 lóerő.
- A nyulakat nem szabad sárgarépával etetni. Az igazság az, hogy túl sok cukor van a házi termesztésű sárgarépákban, ami könnyen elhízáshoz vezethet.
- Violet Jessop hajó-stewardess 3 hajótörést élt túl. 1911-ben az Olympic hajón dolgozott, amikor az egy másik hajóval ütközött. Egy évvel később a Titanic-ról sikerült élve megmenekülnie, az első világháborúban pedig ápolóként szolgált a Britannic fedélzetén, ami egy vízalatti akna miatt robbant fel.
- Violet Jessop hajó-stewardess 3 hajótörést élt túl. 1911-ben az Olympic hajón dolgozott, amikor az egy másik hajóval ütközött. Egy évvel később a Titanic-ról sikerült élve megmenekülnie, az első világháborúban pedig ápolóként szolgált a Britannic fedélzetén, ami egy vízalatti akna miatt robbant fel.
- 10 izlandi közül legalább egy életében egyszer írt már és adott ki könyvet.
- Az a tény, hogy nem sok múmia maradt fenn napjainkra, az főként annak köszönhető, hogy a 16. és 17. században készített festmények barna színét múmiák maradványaiból keverték ki. Ezért is hívják ezt a színt „múmiabarnának”.
- Ha valaki kiüti a fogunkat, és mi visszatesszük az eredeti helyére, akkor jó esély van rá, hogy a kiesett fog újra gyökeret ver. 🤯
- Más emlősökkel ellentétben az emberek sokkal jobban képesek észrevenni a fűben rejtőzködő kígyókat.
- A nagy ámbráscet teje hasonlít a túróhoz, így a kölykök enni tudják a vízben.
- A békák nem tudnak nyelni, ezért a szemgolyójuk segítségével nyomják le az ételt a torkukon.
- A világ legvadabb ragadozója a szitakötő. Az üldözött zsákmányt 95%-ban elkapja és megeszi.
- Mielőtt megjelentek volna a Pán Péter történetek, a Wendy név szinte teljesen ismeretlen volt. Hasonló a helyzet a Shakespeare-nek köszönhetően népszerűvé vált Jessica névvel.
- Szöulban nagyon nehéz hónaljstiftet vásárolni, mivel a koreai emberek genetikájukból adódóan alig verejtékeznek, ezért nem használnak ilyet.
- A madarak jól látnak ultraibolya tartományban is, vagyis sokkal több színt képesek látni, mint más állatok, vagy például az emberek.
- Becslések szerint a testünk sejtjeinek egyharmada vagy fele gombákból és baktériumokból áll.
- Amikor a dinoszauruszok éltek, a Föld még a galaxis másik oldalán volt. Ez annak köszönhető, mivel a Naprendszerünk forog a galaxis közepe körül. Szóval az ősi dinoszauruszok tulajdonképpen teljesen más helyen éltek, mint mi.