Az emberiség történelmét számos izgalmas titok övezi, melyek közül van, amire már valószínűleg sosem derül majd fény. Az alábbiakhoz hasonló fényképek azonban segítenek nekünk eleven emlékként megőrizni azokat a fontos és erőteljes pillanatokat, melyek egyébként valószínűleg szépen lassan a feledés homályába merülnének.
Brit katonák, amint vakon gyakorolják a töltetek hatástalanítását, így akár éjszaka, sötétben is el tudták végezni a szükséges feladatokat. (1943)
Iráni nők tüntetése, miután kötelezővé tették számukra a hidzsáb viselését a forradalmat követően. (1979)
A berlini fal lebontása után kialakult forgalmi dugó, miután a Kelet-Berlinben élő emberek nyugat felé vették az irányt.
Adolf Hitler és Amin al-Husseini (jeruzsálemi vallási vezető) találkozása, 1941-ben.
II. Erzsébet brit királynő előtt eszméletlenül összeesett fiatal lány, 1949-ben.
Vacsora a World Trade Center (Tower One) tetején, 1993-ban.
Egy holland lovasrendőr, amint épp bírságot szab ki erre a „nem megfelelően öltözködő” férfira, 1931-ben.
Kínai öngyilkos merénylő, amint épp a robbanószerrel megpakolt mellényét veszi fel. Így próbálták meg hatástalanítani a japán tankokat az 1938-as Taierzhuang-i csatában.
Stockholm, egy nappal azután, hogy 1967. szeptember 3-án a bal oldali közlekedés helyett a jobb oldali közlekedést tették hivatalossá.
Robert Lawrence, az első afro-amerikai űrhajós, 1967. június 30-án. Sajnálatos módon a férfi 1967. december 8-án halálos repülőgép-balesetet szenvedett, így végül sosem volt esélye kijutni az űrbe.
Egy amerikai katona, amint épp egy bébi kenguruval barátkozik 1942-ben, Ausztráliában.
Az első hordozható rádió, amit egy amerikai feltaláló készített, 1931-ben.
Szánhúzó kutyák egy antarktiszi expedíció alatt, 1911-ben.
John Jacob Astor, amerikai üzletember, a 19 éves várandós felesége Madeleine, és kutyájuk, Kitty, amint épp a Titanic fedélzetére igyekeznek, 1912-ben. A férfi és kutyája nem élték túl a katasztrófát, ám Madeleine-nek sikerült megmenekülnie és később egészséges gyermeknek adott életet.
Nap-terápiával kezelt gyermek, 1928-ban.
A san franciscói Golden Gate-híd megnyitása, 1937. május 27-én.
Egy gyermek, amint épp virágot ad egy másik, épp akkor érkező gyermeknek Auschwitzben, 1944. májusában. Pár órával később az összes fényképen szereplő személyt meggyilkolták.
Ali és Stallone az 1976-os Oscar-díj-átadón.
Egy 5 éves kislány, akinek nem volt kedve fényképet készíteni, mert hulla fáradt és fájnak a kezei az egész napos munkától (garnélarák-pucolás) – Mississippi, 1911.
Duke Kahanamoku, a férfi, aki az egész világon népszerűvé tette a szörfözést – Hawaii, 1920.