A miniszterelnök hét vármegye kormányhivatalának élére nevezett ki új főispánt a pénteki Magyar Közlöny szerint. A kinevezések hétfőn lépnek hatályba, és a kormányfő korábbi ígéretét valósítják meg a közigazgatás depolitizálásáról.
Véget ér a politikai kinevezettek korszaka a kormányhivatalok élén – erre utal, hogy Magyar Péter miniszterelnök hét vármegye élére nevezett ki új főispánt. A döntés a pénteki Magyar Közlönyből derült ki, a kinevezések hétfőn lépnek hatályba. A vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára a következő személyek veszik át a kormányhivatalok vezetését: Bede Péter József a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatalt, Bozsolik Róbert Zsolt a Tolna Vármegyei Kormányhivatalt, Cseresnyés Béla a Zala Vármegyei Kormányhivatalt, Fröhlichné Hamar Edit a Veszprém Vármegyei Kormányhivatalt, Kovács Éva a Heves Vármegyei Kormányhivatalt, Sinka-Ács Judit a Somogy Vármegyei Kormányhivatalt és Tyukodi Dávid a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatalt.
Ennek részeként a tervek szerint megszűnnének a vármegyék, a kormányhivataloktól pedig több hatáskör szakmai szervezetekhez kerülne át.
Az akkori indoklás szerint erre azért volt szükség, mert „a főispán kifejezés visszaépítése a magyar jogrendbe lehetőséget teremt arra, hogy a mai magyar közigazgatás több szállal kötődjön a kommunizmus előtti magyar államigazgatás fogalmi készletéhez”.
A döntést a közvélemény-kutatások szerint akkor a társadalom többsége elutasította.






