Nem csak a filmes szuperhősöknek vannak látszólag természetfeletti képességeik! Itt, a Földön is élnek olyan állatok, melyeknek valódi szuperképesség van a birtokukban.
10 Halhatatlan medúza
A Turritopsis nutricula tulajdonképpen egy olyan hidraállat fajta, aminek a medúza alakja végtelenszer képes visszaalakulni polippá a teljes szexuális differenciálódása után, vagyis elméletileg halhatatlan. Ha megtámadják és veszélyben érzi magát vagy megöregszik, akkor egyszerűen visszatér a polip vagy medúza stádiumba és elölről kezdi az életét. Érdemes megjegyezni, hogy ennek ellenére nem élnek örökké, ugyanis legtöbb esetben valamilyen ragadozó állat áldozatává válnak.
9 Csupasz turkáló
Ezeknek a rágcsálóknak a bőre nem tartalmazza azt az anyagot, ami más emlősöknél a fájdalomjelet továbbítja a központi idegrendszerbe, így a csupasz turkálók nem éreznek fájdalmat. Ez a rágcsálófajta egyébként arról is ismert, hogy immunis a rákos megbetegedésekre.
8 Medveállatkák
Ezek az apró állatok a mikroszkóp alatt nézve kissé a medvékre hasonlítanak, nevüket is innen kapták. Különös tulajdonságuk, hogy gyakorlatilag elpusztíthatatlanok. Ellenállnak az extrém körülményeknek: a -272 és 150°C közötti hőmérsékletet és akár a 40.000 klkilopascal nyomást is elviselik, nem beszélve az extrém sugárzásról. Egyébként több mint 30 évig képesek élni víz és étel nélkül.
7 Szőrös béka
A Guineai szőrösbéka képes eltörni a saját csontjait azért, hogy megnövelje a karmait. Ezek a csontok egyébként technikailag nem is csontok, mivel keratinból készülnek. Elméletileg mindegyik ilyen karom a lábai belsejében végződik, de ha stressz vagy veszélyhelyzetbe kerül, akkor a béke eltöri a csontjait és új karmokat hoz létre, amikkel átlyukasztja aztán a bőrét.
6 Sáskarákok
Ezeknek a garnéláknak több nagyon erős fegyverük van: egyrészt az ollójuk, ami rendkívül éles és a kagylókat is feltöri, másrészt a hihetetlen gyorsaságuk. A kiindulási helyükről akár 31 m/s-os sebességgel is képesek indulni, vagyis olyan gyorsan képesek mozogni, hogy a pillanat tört része alatt még a víz is felforr a közvetlen közelükben. A tudósoknak golyóálló akváriumokban kellett őket tartani a tanulmányozás során, mivel a nagyobb példányok könnyedén összetörik azok üvegét.
5 Az alakváltó polip.
A Thaumoctopus mimicus polipok képesek a környezetükben található más állatok külsejét magukra ölteni. Nemcsak a bőrük színét utánozzák, de a viselkedésüket, alakjukat és textúrájukat is képesek lemásolni. Egyébként nemcsak állatokat, de az egész környezetüket rendkívüli módon képesek utánozni.
4 Kacsacsőrű emlős.
Ennek a szokatlan állatnak kacsa csőre, hód farka, vidra lába van, és ez az egyetlen emlős, aki tojást rak ahelyett, hogy megszülné az utódjait. A kacsacsőrű emlősöknek emellett van egy hatodik érzékük (elektro-percepció), ami lehetővé teszi számukra a különféle elektromos jelek érzékelését. Képesek észlelni és lokalizálni az elektromos mező különböző szintjeit és hullámait, ráadásul a lábaikon található tüskékkel mérgező szúrásokat képesek adni, ha valaki megtámadja őket.
3 Levélbogár lárva.
Ennek a rovarnak a lárvái megtalálták a létező legundorítóbb védekezési módot: a saját ürülékükkel takarják el magukat, hogy ezáltal megmeneküljenek attól, hogy valami elfogyassza őket. Így vagy úgy, ez egy nagyon különleges képesség!
2 Bolhák
A bolhák lábai ugrásra lettek kitalálva. A legtöbb bolha 18 centiméteres magasságig képes ugrani, de olyanok is vannak, amiknek a 33 centiméter sem akadály. Ezzel a teljesítménnyel az összes ismert állatnál kimagaslóbb ugrási képességgel bír – méretarányosan nézve, természetesen.
1 Lantfarkúmadár-félék.
Sok olyan madár létezik, ami különféle hangokat tud utánozni, de a lantfarkúmadár erősen kitűnik közülük: ez a madár ugyanis szinte bármit képes utánozni a világon, a láncfűrésztől kezdve, a tűzjelzőn és redőnyhangon át a vonatokig.
Bónusz: Cordyceps – a gomba, ami zombivá változtatja a gazdáját.
Ez a gomba rendelkezik talán a legbizarrabb képességgel. Más rovarok testében fejlődik ki, a spórái pedig szépen lassan megfertőzik a rovarokat (hernyókat, pókokat és hangyákat), majd fokozatosan helyettesítik annak szöveteit a saját szöveteikkel, míg végül a testükön kívül lévő gyökereket nem növesztenek. Eközben a rovar testét teljesen elárasztja a gomba, így a megfertőzött hangya tulajdonképpen már nem is hangya többé, hanem csak egy hangya alakú gomba.