Milyen trükköket alkalmaznak, hogy megérje nekik mindent „ingyen” adni?
Az „All Inclusive” (mindent tartalmaz) ellátást kínáló szállodák rendkívül népszerűek a turisták körében. Sok olyan titkot rejtenek azonban, amelyek még a tapasztalt utazók számára is váratlanok lehetnek.
A teli asztalok, festői és kényelmes strandok, valamint a gyerekek és felnőttek számára kínált különféle szórakozási lehetőségek nem mindig olyan egyszerűek, mint amilyennek látszanak.
Ma elmesélek néhány sajátosságot az „All Inclusive” osztályú szállodákról, amelyek segítenek a helyes választásban a következő utazás megtervezésekor.
A díszítésre szánt szeletelt gyümölcsök és zöldségek csapdába ejtik az étvágyad

Az asztalokat gyakran díszítik szeletelt görögdinnyével, tökkel, uborkával és retekkel. A faragott gyümölcsök és zöldségek nemcsak a kulináris művészet remekművei, hanem a turisták megtévesztésének eszközei is egyben.
Egy szállodában dolgozó szakács bevallotta, hogy háromszor annyi faragott gyümölcsöt és zöldséget készítenek, mint amennyi ételt. Ezeket a szépen feldíszített gyümölcsöket az asztal elejére helyezik, hogy magukra vonják a tekintetet. Így a vendégek nem veszik észre, hogy a szemük „jóllakik”, mielőtt a gyomruk megtelne.
A büfé befolyásolja az árat

Nem véletlen, hogy az „all inclusive” szállodák 3 kategóriába sorolhatók: standard (Standart Al), közepes (Medium Al) és felső osztály (High Al). Ez az osztályozási rendszer nem a csillagok számától függ. Valójában minden kategóriához részletes követelmények tartoznak, és ezeket elolvasva a vendégek gyorsabban dönthetnek.
Ezenkívül ez a felosztás lehetővé teszi a szállodák számára az árak emelését, ha a „büféjüket” az éttermi kritikusok magasra értékelik. Ha a létesítmény nem felel meg a minimumkövetelményeknek sem, elveszítheti az „all inclusive” besorolását.
Sok szálloda spórol az alapanyagokon

Az „all inclusive” kategóriájú szállodák asztalai tele vannak mindenféle ízű gyümölcs- és zöldségsalátával. Ezenkívül felaprított gyümölcsöket is hozhatnak a szobádba. A szállodai konyhákban azonban gyakran nagyon olcsó termékeket, nagykereskedelmi raktárak és boltok maradékait találhatjuk.
Az élelmiszerbiztonsági ügynökség rendszeresen végez ellenőrzéseket, és ennek eredményeként gyakran kiderül, hogy egyes szállodák kizárólag lejárt szavatosságú élelmiszereket vásárolnak.
Marhahús helyett szárnyashúst szolgálhatnak fel

Azoknak, akik szeretik a szaftos marhahúst, figyelembe kell venniük azt a tényt, hogy az lehet, hogy hamis. A helyzet az, hogy a szállodai konyhákban nagyon gyakran pulykahúst készítenek marhahús helyett. Ennek oka a rugalmas szerkezete, ami lehetővé teszi, hogy a baromfit egymás után többször is kisüssék.
A tenger gyümölcsei lehetnek konzervtermékek

A tintahal és más népszerű tenger gyümölcsei kedvelőinek ismerniük kell egy „lifehack”-et, amelyhez a szállodai szakácsok gyakran folyamodnak. Többségükben konzervtermékeket használnak, amelyeket a tálalás előtt sörbe áztatnak. Így a frissesség illúzióját keltik.
Pisztráng helyett cápát hozhatnak

Ez egyike azoknak az eseteknek, amikor még egy igazi ínyenc sem tudja megkülönböztetni az egyik halfajtát a másiktól. Lazac vagy pisztráng helyett cápát szolgálhatnak fel, ami olcsóbb és gyakoribb. A szállodai szakácsok a cápahúst sós vízben főzik meg, ami megváltoztatja az ízét. Ezért a cápát profi módon el lehet rejteni más hal álruhájában.
Lehet, hogy nem tájékoztatnak a felújítási munkálatokról

A szállodák általában nem tájékoztatnak arról, hogy felújítási munkálatok folynak, ezért az utazók érkezéskor kellemetlen meglepetéssel szembesülhetnek. Ennek elkerülése érdekében érdemes előre mindent tisztázni a szálloda felhívásával vagy az utazási irodával való beszélgetéssel.
A kedvezmények összefüggésben állhatnak a természet szeszélyeivel

A szállodák gyakran kínálnak árkedvezményeket az „utószezonban”, és ez a természeti katasztrófáknak is köszönhető. Létezik az úgynevezett Csendes-óceáni Tűzgyűrű, amely magában foglalja a földrengéseknek és vulkánkitöréseknek leginkább kitett országokat: Indonéziát, a Fülöp-szigeteket, Japánt és Ausztráliát. Mindegyikben működnek krízisközpontok, amelyek a közelgő veszélyről tájékoztatják a turisztikai minisztériumot.
A buszos transzfer elhúzódhat

Ha a választott szálloda ingyenes transzfert biztosít a repülőtérről és a repülőtérre, jobb, ha tisztázod a részleteket. Előfordulhat ugyanis, hogy a busz útközben több szállodába is elviszi a turistákat. Így egy olyan utazás, amelynek hivatalosan fél óráig kellett volna tartania, akár több órát is igénybe vehet, figyelembe véve, hogy minden utasra várni kell.
A gyermekprogramok drágák lehetnek

A szállodák hirdetéseiben gyakran szerepelnek gyermekprogramok, és megemlítik a bébiszitter és az animátor szolgáltatásokat is. Előfordulhat azonban, hogy azt már nem teszik hozzá, hogy a gyermekek szórakoztatásának megszervezése külön költséggel jár.
És különösen drága tud lenni egy gyermek egész napos lefoglalásának lehetősége. Néha az egyetlen ingyenes szolgáltatás a gyerekek számára a vízipark látogatása, és még a show program sem szerepel az utazás árában.
A borravaló nemcsak az udvariasság jele

A szállodai dolgozóknak, legyen az a londiner vagy a bárpultos, nem véletlenül szoktak borravalót adni. A személyzet munkáját ritkán fizetik meg megfelelően, így 5-10 euró is nagy összeg lehet számukra. Általánosságban elmondható, hogy a borravaló az utazás költségének negyedét is kiteheti.
A tengerparti nyaralás hátrányos lehet

Sok „all inclusive” rendszerű szálloda a nyugágyak, napernyők és egyéb strandfelszerelések bérbeadásából szerez plusz bevételt. Manapság a homokos tengerparton nyaralás nem olcsó, és egy napozóágy bérlése akár 25 euróba is kerülhet naponta.
Nem biztos, hogy megismered a helyi kultúrát

Bármennyire is barátságosak a különböző országok a turistákkal szemben, előfordulhat, hogy a nyaralás alatt nem ismered meg az adott ország vagy város igazi, autentikus hangulatát. A szállodák minden erejükkel azon vannak, hogy a vendégeket a területükön tartsák. Így nem meglepő, hogy a kirándulások és túrák árai sok turista számára nagyon drágák, jobb híján pedig a szálloda által kínált időtöltésre kell korlátozódniuk.
Jobb, ha nem fekszel le a szobád frissen bevetett ágyára

Amint beköltözöl a szobába, jobb, ha azonnal leveszed a takarót az ágyról, és a legtávolabbi helyre teszed. El sem tudod képzelni, hogy hány ember ült és feküdt már rajta előtted. Semmi esetre se feküdj le a frissen bevetett ágyra, mert a takarót csak úgy ráteszik a tiszta lepedőre, és magát a takarót csak havonta egyszer, egyes szállodákban meg csak félévente egyszer mossák.
A poharak piszkosak lehetnek

A szállodai étteremben és a szobában lévő poharak tisztának tűnnek. A beköltözésed előtt azonban legtöbbször csak letörölgetik és a helyükre teszik őket. Ezért használat előtt ajánlatos alaposan elmosni az összes edényt.
Közvetlen foglalás esetén előfordulhat, hogy nem kapsz szobát

A szállodák minden erejükkel a közvetlen foglalásokért küzdenek, mivel ebben az esetben nem kell jutalékot fizetniük semmilyen külső cégnek. Néha azonban kavarodás van a szobákkal, különösen akkor, amikor nagyobb turistacsoportok érkeznek; ebben az esetben pedig sajnos legtöbbször a közvetlen foglalások szenvednek kárt. A hotel számára ugyanis ebben az esetben egyszerűbb feláldozni egy vendéget és elviselni annak elégedetlenségét, mint visszautasítani egy komplett csoportot.
Volt már kellemetlen meglepetésed az „all inclusive” szállodákkal kapcsolatban? Előfordult már, hogy kifogásolható minőségű szolgáltatást nyújtottak?