Érdekes

Egy vagyont ér ez a régi telefon – önnek van ilyen?

A mobiltelefonok általában köztudottan gyorsan veszítenek az értékükből, ám vannak kivételek ez alól a szabály alól. Egyes régi mobiltelefon-modellek történelmi jelentőségük és egyediségük miatt kultikus státuszba kerültek. Pont ezért számos gyűjtő hajlandó kivételesen magas árat fizetni a jól megőrzött vagy használaton kívüli modellekért.

 

 

 

Különösen népszerűek az eredeti csomagolásban lévő, használaton kívüli készülékek. Ezeknek a régi kincseknek a varázsa messze túlmutat eredeti funkciójukon, és egyfajta időutazást jelentenek a mobilkommunikáció korai korszakába. Ezek a nosztalgikus modellek egy olyan korszakot idéznek, amikor a mobiltelefonokat elsősorban telefonálásra és SMS-ezésre használták, és egyedi kialakításuk és funkciójuk miatt hőn áhított gyűjtői darabok.

8000 euró egy régi telefonért?

Egy friss listán összeszedték azokat a mobiltelefon-modelleket, amelyek ismét magasan felértékelődtek a gyűjtői piacon.

A lista élén a Motorola DynaTAC 8000x áll, amely 1983-ban került a piacra, és már akkoriban is nagyon drága volt a maga 4000 euró körüli árával. Napjainkban a gyűjtők hajlandóak körülbelül kétszer ennyit, azaz körülbelül 8000 eurót fizetni egy jó állapotban lévő modellért, ami több 3 millió forintnak felel meg.

Az Ebay-en a megfelelő modelleket 7000 és 9500 euró közötti áron kínálják – eredeti csomagolás nélkül. Az egyik kereskedő még 39 000 euró körüli összeget is kér a modellért tartozékokkal együtt, de árjavaslatokat is elfogad.


Egy másik áhított gyűjtői darab a legelső iPhone, az iPhone 2G. Ez tekinthető a klasszikus értelemben vett első okostelefonnak. Fordulópontot jelentett a mobiltelefonok történetében, és örökre megváltoztatta a piacot. Technikailag az iPhone 2G mai szemmel nézve talán aligha említésre méltó, de a gyűjtők 2000 (több mint 800 ezer forint) és 4000 (több mint 1,6 miilió forint) euró közötti összeget fizetnek egy használaton kívüli példányért.

A Nokia klasszikusai

Mielőtt az okostelefonok meghódították volna a mobilvilágot, a Nokia a mobiltelefon-ipar egy nagyágyúja volt, és számos ikonikus modellt dobott piacra. Az egyik legjelentősebb az 1996-os Nokia 8110-es, ami a fizikai gombjait feltáró, felcsúsztatható kialakításával és enyhe ívével, a „banán” becenevet kapta meg. Bár megjelenésekor körülbelül 1000 euróba (több mint 400 ezer forint) került, a gyűjtők ma már 3000 euró körüli összeget is hajlandóak kifizetni egy új modellért. Jelentősen olcsóbb, ha le tudunk mondani az újszerű állapotról. Akkor a készülékek 30 és 250 euró (kicsivel több mint 100 ezer forint) közötti áron kaphatók.


Egy másik kultikus mobiltelefon a 2005-ös Nokia 8800, amely karcálló képernyővel és hasonló csúszómechanizmussal volt felszerelve. Ma egy újszerű állapotban lévő modell 800 euró körül cserélhet gazdát. Aki a különleges kiadások valamelyikét birtokolja, például az Arte Carbon vagy a Sirocco változatot, annak az értéke akár 1200 euró körülire is emelkedhet.


forrás: blikk.hu



VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?