Érdekes, Internet

Erik csatlakozott az észak-koreai internethez. Megdöbbenve tapasztalta, hogy valójában mi mindenhez van hozzáférése

Mit mutat az észak-koreai internet?

 

 

 

Talán mindannyian tudjuk, hogy Észak-Koreában milyen rezsim működik, és mennyire ellenőrzik a lakosságot. Az általuk elérhető információk szigorúan szabályozottak, és az internethez való korlátlan hozzáférés komoly problémát jelentene az ország számára. Egy Erik Parker nevű YouTuber sikeresen bejelentkezett egy Észak-Koreában használt böngészőbe. Bizonyos várakozások ellenére meglepődött azon, amit ott talált.

Észak-Korea szigorúan ellenőrzi, hogy az emberek mihez férhetnek hozzá az interneten. Ha a civilek számára engedélyeznék a nyugati weboldalak elérését, az sebezhetőbbé tenné az országot a kibertámadásokkal szemben. Ez az egyik oka annak, hogy az illetékesek miért végeznek alapos ellenőrzést.

Abban a pillanatban, amikor a YouTuber Eric Parker bejelentkezett az Észak-Koreában használt böngészőbe, sokkot kapott.

Ahhoz, hogy egyáltalán továbbléphessen, először is telepítenie kellett az észak-koreai operációs rendszert.

Az internetnek ez a része érthető módon nem érhető el az olyan nyugati böngészőkkel, mint a Chrome, a Firefox vagy a Safari.
„Észak-Korea Red Star operációs rendszerének csatlakoztatása az internethez a Kim Dzsongun-stílusú webes szörfözéshez” – kommentálta Parker.
Abban a pillanatban, amikor bejelentkezett az Észak-Koreában használt böngészőbe, négy különböző helyszínhez kapcsolódhatott: Észak-Korea, Oroszország, Tokió és Oszaka, bár Kína meglepő módon nem szerepelt a választható opciók között. Parker maga is meglepődött a böngésző dizájnján – valójában nem különbözött a Mac-felhasználók által megszokott dizájntól.

Miután Parker megpróbált hozzáférni olyan weboldalakhoz, mint a Google és a YouTube, beleértve a saját csatornáját is, azt tapasztalta, hogy a koreai „internethálózat” ezt nem engedélyezi.

Hibaüzenetek kezdtek megjelenni, amelyek figyelmeztették, hogy nem tudja elérni a kívánt oldalakat.

Parker felfedezései nagy visszhangot váltottak ki.

Egy néző így kommentálta a videót: „Képzeld el, ha rájönnek, hogy valaki a bolygó másik felén használja az operációs rendszerüket.”

Egy másik néző humorosan megjegyezte: „Képzeld el, ha amikor megnyitod a Google-t, a böngésző azt írja ki: ‘Kim Dzsong Un tudni akarja a tartózkodási helyedet.’”




VÉLEMÉNY, HOZZÁSZÓLÁS?