Még a gyerekek is tudják, hogy nem minden úgy van, mint ahogy az interneten látjuk. Függetlenül ettől azonban vannak olyan képek és videók, melyek annyira élethű átverésre sikerednek, hogy az emberek szinte kivétel nélkül elhiszik őket.
1 Skóciai lila erdő
Az interneten csak „skóciai lila erdő” néven elhíresült fotó valójában az új-zélandi Shotover-folyót ábrázolja, erősen eltúlozva, a növényzete ugyanis nem lila színű.
2 Békalábú ügyfél
Valószínűleg mindannyian nevettünk már egy jót ezen a képen, ami nem is baj, viszont nem árt, ha tudjuk róla, hogy csak egy ügyes Photoshop munka, semmi több. Az eredeti fotó a jobb oldalon látható.
3 Hold és csillag alakú szigetek
Bár valóban fantasztikus lenne, ha létezne ilyen, sajnos csalódást kell okoznunk. A félhold alakú Hawaii-i Molokini-sziget azonban így is elég elképesztő.
4 Egy csepp tengervíz mikroszkóp alatt
Ez a fénykép évek óta vírusosan kering a neten. Állítólag ennyi minden található egyetlen csepp tengervízben, a szakértők azonban felfedezték, hogy teljesen irreális a fotó: ennyi élő organizmus több ezer liter vízben van maximum, nem pedig egyetlen cseppben.
5 Cápa az autópályán
Egy férfi töltötte fel a Twitterre ezt a fotót még 2017-ben. Állítólag egy árvízzel sújtott autópályán készült, Houston közelében, közvetlenül az Irma hurrikán után. Nemsokkal később kiderült, hogy a cápát csak átszerkesztette az alsó képen látható fotóról.
6 A kisfiú, aki testével védi a húgát a földrengéstől
Ez a fénykép 2015-ben lett vírusos a neten, közvetlenül a nepáli földrengés után. A kisfiú állítólag átölelte a húgát, hogy a testével védje őt egy esetleges másik földrengéstől. Ez azonban nem igaz: a képet a fotós, Na Son Nguyen készítette még 2007-ben, egy vietnámi faluban. A történet háttere pedig az, hogy a fiú és a lány kint játszottak az udvaron, amikor a szüleik valami mással foglalkoztak, és amikor egy idegen közeledett feléjük, megijedtek, a fiú pedig átölelte a rémült testvérét.
7 Melegedő tehén a motorháztetőn
2013 októberében a Twitteren terjedt el ez az ismeretlen eredetű fotó. Az emberek ezután azzal a szöveggel kezdték megosztani, hogy a hidegben az állatok gyakran csinálnak ilyet, hogy felmelegítsék magukat. Természetesen nem, vagy legalábbis nem a szarvasmarhák. Az állat az alsó képről lett átszerkesztve.
8 Óriás macska
Nem, ez a fotó sem valódi. 2003-ban kezdett el terjedni a neten ennek az állítólag 40 kilós macskának a képe. A fotó azonban csak egy vicc volt, amit az állaz tulajdonosa szerkesztett át, majd megmutatta a barátainak, akik feltöltötték a netre, ezzel világ körüli útra indítva a cicát, és sok-sok embert megtévesztve.