Minden egyes nap egy új esély, hogy a világ különböző pontjain élő kreatív emberek újabb és újabb zseniális ötletekkel álljanak elő. Éppen ezért olyan jó, hogy létezik az internet, máskülönben sosem tudnánk meg például, hogy a dán közlekedési lámpáknak nagyon menő dizájnjuk van, hogy a lengyel kastélyokban táblák figyelmeztetnek a szellemjárásra, illetve hogy az afrikai kontinensen nagymama-terápiával gyógyítják az embereket.
1 Dániában zöld emberkék helyett vikingek vannak a jelzőlámpákon.

2 A Berlini Múzeumban a festmények „tapogatható” változata is megtalálható, így a látássérült emberek is élvezhetik a művészetet.

3 Az út mellett döntve felszerelt szemetesek segítenek Dániában, hogy a kerékpárosok menet közben is ki tudják dobni a szemetet.

4 Vicces figyelmeztető tábla egy régi lengyel kastélyban.

5 Művészeti installáció egy svéd metróaluljáró bejáratánál.

6 A francia vonatokon külön „csendes vagonok” vannak. Az ilyen kocsikban tilos hangoskodni és telefonon beszélni.

7 Eiffel-torony alakú villa egy párizsi étteremben.
8 Szingapúrban nagyon nagy figyelmet fordítanak a növényzetre, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a függőleges erdőként égbe magasodó Green Hotel.
9 A japán „Mi a neved?” című film posztere. Az elején és a hátulján más-más grafika szerepel, ami csak akkor alkot egybefüggő képet, ha a nap felé tartjuk a posztert.
10 Evőpálcika és villa egyben, egy kínai étteremben.

11 Ausztriában az emberek ingyen szemeteszsákokat kapnak a szelektív hulladékgyűjtéshez.

12 Texas-alakú medence egy texasi szállodában.

13 Az új-zélandi Woodville település ezen táblája azt mutatja, hogy merre és milyen távolságra találhatók a világban az azonos nevű települések.
14 Baguette alakú toll, természetesen Franciaországból.
15 Az új-zélandi rendőrség ingyen segít ajándékokat csomagolni karácsonykor.
16 Ezt a németországi hidat Legó stílusúra festették.

17 A Bahreini Világkereskedelmi Központ tornyai között 3 szélerőmű található, ami energiát termel a toronyházaknak.

18 Zimbabwéban nagymamák segítenek a súlyos depresszióban szenvedő embereken, mivel úgy vélik, hogy az nagymamák mindenki másnál jobb hallgatóság, és kiválóan tudják enyhíteni a stresszt.
