Az információrobbanás korában élünk, melynek köszönhetően olykor nap mint nap jelennek meg az egész korábbi tudományos nézeteinket fenekestül felforgató kutatások és kísérletek. Ennek köszönhetően pedig amit X évvel ezelőtt lelkes diákként az iskolapadban ülve tanultunk, ma már lehet, hogy egyáltalán nem releváns, holott mi szentül hiszünk bennük, hiszen „nekünk ezt tanították annak idején”. Az alábbi listán 10 ilyen tévhitet gyűjtöttünk össze, melyeket valószínűleg neked is rosszul tanítottak annak idején.
1 A kék bálna a legnagyobb élőlény a Földön.

Ez a valami pedig nem más, mint az Egyesült Államokban található oregoni mézgomba-mező. A gombák gyökerei ugyanis a föld alatt összekapcsolódnak, ezáltal egy több, mint 8 négyzetkilométeres élő organizmust alkotva.
2 A csótányok képesek túlélni egy nukleáris háborút.

A kísérletből egyértelműen kiderült, hogy NEM, sőt mi több, egy nukleáris katasztrófa esetén a csótányok lennének az elsők, amik kipusztulnak, ugyanis már 6400 rad sugárzás is képes elpusztítani a csótányok közel 93%-át.
3 A megfázás a leggyakoribb betegség a Földön.

A londoni egyetem professzora, Maria Wagner Marcenez egy nagyszabású kutatássorán kiderítette, hogy a világ teljes lakosságának közel fele, 2,5 milliárd felnőtt és 621 millió gyermek szenved fogszuvasodásban világszerte.
4 Egyesek úgy gondolják, hogy George Washington volt az Egyesült Államok első elnöke, mások szerint csak a 15. Miért?!

5 Lady Godiva meztelenül lovagolt végig Coventry utcáin, hogy ezzel vegye rá férjét, hogy csökkentse az általa kiszabott magas adókat.

Akár így volt, akár nem…az adózási törvények nem lettek eltörölve az 1040-ben véghezvitt bátor tett után, pusztán 17 évvel a meztelen lovaglás után történtek ezzel kapcsolatos változások és akkor sem úgy, ahogy azt Lady Godiva szerette volna.
6 A zebrák azért fekete-fehér csíkosak, mert ez védi őket a ragadozóktól.

A Kaliforniai Egyetem kutatói azonban egy átfogó tanulmányt készítettek a témáról és kiderült, hogy minél magasabb az átlaghőmérséklet, annál sötétebbek és szélesebbek a zebrákon található fekete csíkok. Hideg időben az állat csíkozása elhomályosodik. Ennek tükrében pedig a zebrák fekete-fehér csíkozásának úgy tűnik, hogy legnagyobb részt a termoregulációban van nagy szerepe, vagyis az állatok hűtésével kapcsolódik össze leginkább.
7 Az egyiptomi piramisok a világ legnagyobb piramisai.

Ez a valami pedig nem más, mint a Mexikóban épült Cholula piramis, („ember által készített hegynek” nevezik) ami majdnem kétszer akkora, mint a Gízai nagy piramis, alapterülete pedig közel négyszerese.
8 A mágnesek mindig az északi sarkra mutatnak.

9 Az elefántok az egyetlen állatok, akik nem tudnak ugrani.

10 Dmitrij Mendelejev találta fel a vodkát.
